Manifest motywacji. Dziewięć deklaracji potęgi osobistej - Brendon Burchard

Warto zwrócić uwagę na pewną przypadłość, która pozbawia ludzi radości i zatruwa ich niemal boskie doświadczenie wolności. Chodzi o uporczywe oderwanie od chwili obecnej.

Wielu ludzi wyrzeka się kontaktu z własnym ciałem i własnym życiem. W rezultacie nie potrafi ą dostroić się do bieżącej energii i okoliczności, nie rozumieją istoty obowiązków spoczywających na nich w każdej kolejnej chwili obecnej. Nie potrafi ą z zachwytem i czcią podziwiać wszystkich wspaniałych rzeczy, z którymi mają styczność. Zachowują się tak, jak gdyby woleli znajdować się gdzie indziej, jak gdyby intelektualnie przebywali w jakiejś odległej strefie czasowej – jak gdyby od radosnych impulsów i rozkoszy chwili obecnej dzieliło ich wiele godzin. Nie odczuwają przez to przypływu sił witalnych, nie przeżywają własnego życia i nie poczuwają się do niego. Ich dusze zdają się przebywać gdzieś w oddali.

Większość przedstawicieli rodzaju ludzkiego błąka się po otchłani nieświadomości. Wystarczy spojrzeć w puste, szkliste oczy, które spotykamy na każdym kroku. Świadczą one o tym, że umysł tkwi w pułapce ciemności, w odległej krainie rozkojarzenia i bezmyślności. Ci ludzie co prawda nie śpią, ale też nie są świadomi ani czujni. Do niczego konkretnego nie dążą. Nakręcają się kawą, za to nie potrafi ą poprawnie zlokalizować prawdziwego źródła życiowej energii. Nie mają kontaktu ze światem. Nie przeżywają w pełni chwili obecnej.

Życie nie powinno być zbiorem przypadkowych doświadczeń, które nie rozbudzają w nas żadnych uczuć. Nie jesteśmy ani zombie, ani niewolnikami.Nie jesteśmy nieświadomymi zwierzętami niezdolnymi przeżywać chwili, wiodącymi życie pod znakiem bezmyślności i bezsilności. Człowiek nie powinien obojętnieć na bliskich, tak samo jak nie powinien ignorować
swoich obowiązków życiowych i pragnień własnego serca.

Jeśli chcemy być wolni i żyć pełnią życia, musimy mocą świadomej decyzji skłonić umysł do przeżywania doświadczeń chwili obecnej. Musimy postanowić, że znowu chcemy odczuwać. Musimy odbierać życie mocą naszych zmysłów.

Powinniśmy pamiętać, że tylko w chwili obecnej możemy uzyskać dostęp do tego, co jest nam w życiu drogie. Wszystko, na czym nam zależy, jest tutaj, przy nas, dostępne w chwili obecnej. Wszystkiego, co naprawdę wartościowe – miłości, pasji, radości, zadowolenia i poczucia harmonii – zaznawać możemy teraz. To wszystko znajduje się w menu naszego umysłu, musimy się tylko przebudzić i to sobie zamówić. Tu i teraz możemy stać się tym, kim chcemy być. W każdej kolejnej chwili możemy wybierać sobie życiową rolę i wedle własnego uznania ukierunkowywać naszą życiową energię. Jeśli nauczymy się w każdych okolicznościach kierować własną świadomością i mocą, raz na zawsze wyzbędziemy się zadowolenia, odzyskamy natomiast energię witalną. Zaczniemy odczuwać zapał, jakiego większość
ludzi na tej planecie nie jest sobie nawet w stanie wyobrazić. Dlatego też niniejszym deklarujemy: Zamierzamy iść przez życie w pełni obecni i silni.

Informacje szczegółowe:

ISBN: 978-83-7746-510-3

format 141x218

300 stron

oprawa twarda

Wydawnictwo: MT Biznes

Nota od Wydawcy:

„Manifest motywacji” to elokwentne, inspirujące, płomienne wezwanie do upominania się o własną, osobistą moc. Światowej sławy trener Brendon Burchard tłumaczy w tej książce, że podstawowym czynnikiem motywującym ludzkość do działania jest dążenie do poszerzania granic wolności osobistej. Wszyscy pragniemy większej swobody – w zakresie dysponowania własnym czasem, w dziedzinie społecznej i finansowej, ale także w sferze duchowej.

Burchard przekonuje, że wolność osobistą można osiągnąć tylko poprzez jasne określenie własnych zamiarów i przedstawienie deklaracji niezależności – że musimy odwołać się do własnej wewnętrznej siły i aż do skutku przeciwstawiać się tkwiącym w nas wątpliwościom oraz wszystkim czynnikom zewnętrznym rozpraszającym naszą uwagę. Nawołuje nas do wyzwolenia się od strachu i przejęcia raz na zawsze kontroli nad własnym życiem.
Brendon Burchard jest założycielem High Performance Academy, autorem książki "Energia", która znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”, a także książki Life’s Golden Ticket. Należy do grona najbardziej znanych trenerów motywacyjnych i rozwoju osobistego na świecie. Jego słynne sesje szkoleniowe oraz kursy wideo inspirują miliony ludzi do odnajdywania w sobie nowego ładunku energetycznego, dokonywania pozytywnych zmian w życiu oraz dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami.
http://www.mtbiznes.pl/b1935-manifest-motywacji.htm

Wybierz format