GPS Szczęścia, czyli jak się wydostać z Czarnej D.
 - Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska 


Wydawnictwo Od deski do deski

"Jestem w Czarnej D.". Słyszałaś to kiedyś? - Wiele razy? - No to wyobraź sobie. Przychodzę do ciebie i mówię, że jestem w czarnej d.. Pewnie ryczę, znając mnie jem i nie mogę ci nic więcej powiedzieć, poza tym, że jestem w Czarnej D., i że dla mnie to Koniec Świata. No i ja wtedy powiem ci, że kłamiesz, bo mieszkańcy wsi Koniec Świata doskonale wiedzą, że gdy jesteś w Czarnej D., to to nie jest Koniec Świata.On jest dużo dalej. Czarna D. - miejscowość gdzieś na mapie życia.

Czarna D. miejscowość zupełnie nieładna, nijaka, która z powodów nikomu nie zrozumiałych jest przez nas odwiedzana przynajmniej kilka razy w życiu. Przeważnie to wycieczka noninclusive, zupełny last minute. Wyprawa do której bardzo często nawet nie zdążymy się przygotować, spakować, pożegnać z bliskimi. Nic w tym złego, że tam trafiamy ważne jest by nie zapuszczać tam korzeni. Czarna D. to metafora tych najgorszych chwil w życiu które są wpisane w nasz życiowy scenariusz. To te dni kiedy uważamy że świat się skończył i słońce już nigdy nie zaświeci.

O autorkach:


Magdalena Witkiewicz - bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka. Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki i Amerykanki. W swych powieściach porusza trudne tematy samotności, poszukiwania sensu życia, dokonywania niełatwych wyborów, miłości. Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Dla dzieci i dla dorosłych.

O jej książce „Pierwsza na liście” Janusz L. Wiśniewski napisał: „Witkiewicz intryguje i wzrusza. Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem.” W 2014r. Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi. Jej powieść „Szkoła żon” wkrótce zostanie zekranizowana, prawa do filmu zakupił Borys Szyc. W maju 2017 bestsellerowa powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie” była festiwalową premierą Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof. Jej książki sprzedają się w kilkuset tysiącach egzemplarzy.

Marzena Grochowska- współautorka GPS szczęścia, czyli jak się wydostać z Czarnej D.
Trener biznesu, z wykształcenia, pasji i zamiłowania, coach zdecydowanie od wychodzenia z Czarnej D., V-ce Prezeska Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu, autorka wielu projektów rozwojowych dedykowanych dla kobiet: Szminki Ploty Papiloty, Akademia Menadżerki, Akademia Mentorki, Nelumbo program wsparcia w chorobie.

Na co dzień pracuje w środowisku biznesu realizując projekty szkoleniowe i coachingowe zarówno dla polskich jak i międzynarodowych organizacji. Wspiera procesy coachingowe w fundacji Integralia, jest wolontariuszką Fundacji Hospicyjnej. Szczególnie bliskie obszary to motywacja i psychologia pozytywna. Jest facylitatorem ludzkich stylów zachowań wg metodologii DISC. Coach Noble Manhattan Coaching PCD- NMC, akredytacja IIC [&]M, Absolwentka:

  • Akademii Trenerów Biznesu w Katowicach - trener
  • Noble Manhattan Coaching Polska - Coach;
  • Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku - Zarządzanie zasobami ludzkimi
  • Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej - BHP
  • Akademii Medycznej w Bydgoszczy- pielęgniarskie studia magisterskie


O książce:


"W czarnej d. każdy może się znaleźć. To nic trudnego. Kiedy otacza cię absolutna czerń beznadziei, to celem jest - wyjść. Ta książka jest właśnie o tym, jak w niej nie siedzieć i jak nie znaleźć się w niej ponownie. Reszta zależy od Ciebie. Czytaj i wychodź!" - psycholog Jacek Walkiewicz

" Z czarną dupą jest ten problem, że ona najczęściej jest tylko i wyłącznie stanem naszego umysłu. Trzydzieści trzy lata na ziemi uświadomiły mi już, że każdy mur jest bramą, za którą czekają setki wspaniałych przeżyć, ludzi i historii. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, wiem. Przydałaby się prosta recepta na szczęście. Bardzo proszę, trzymasz ją w rękach." - Filip Chajzer

Informacje szczegółowe:

Wydanie: pierwsze
Data premiery: 18 kwietnia 2018
Liczba stron: 250
Format: 190x140
Link do strony, gdzie można kupić książkę:
http://oddeskidodeski.com.pl/gps-szcz%C4%99%C5%9Bcia,-czyli-jak-si%C4%99-wydosta%C4%87-z-czarnej-d.html

Wybierz format