Dzieci Ekranu

Idąc ulicą, codziennie je widzimy, mijamy bez reakcji. A nawet jeżeli zaczynamy się zastanawiać nad tym zjawiskiem, nie podejmujemy konkretnych działań. Dajemy wręcz przyzwolenie i chętnie zaopatrujemy je w technologiczne gadżety. DZIECI EKRANU. Oświetlone przez jarzący się blask buzie mnożą się niczym wirtualna plaga. Ekrany zapewniają im dobrą rozrywkę? Stanowią rodzaj narzędzia edukacyjnego? Czy aby na pewno? Czy nie zatracają się w tym bez opamiętania? Czy nie marnują możliwości ciekawego przeżywania chwil z rodziną i znajomymi? Czy nie prowadzą do niezwykle szkodliwego uzależnienia?

W tej książce, dr Nicholas Kardaras bada ogromny wpływ technologii - zwłaszcza technologii ekranowej, nieodpowiedniej dla młodego wieku, na mózgi całego pokolenia. W swoich badaniach wykorzystuje metodę neuroobrazowania, która daje prawdziwe dowody na wpływ stymulujących ekranów. Co zaskakujące, z badań wynika, że aktywują one dopaminę w takim samym stopniu jak narkotyki. Co jednak szokuje najbardziej, nadmierne obcowanie z ekranem może neurologicznie uszkodzić rozwijający się mózg młodej osoby tak samo jak uzależnienie od kokainy.

Badania to jedno, ale jak przekłada się użytkowanie technologii na prawdziwe życie? Dzieci po prostu uzależniają się. Jarzące się ekrany dają im trudną do wyjaśnienia przyjemność. Potrafią korzystać z nich całymi dniami, a próba "odcięcia" dziecka od tego kończy się przeróżnie. Niekiedy doprowadza to do dramatycznych sytuacji, które wydarzyły się naprawdę i zostały opisane w książce (jak na przykład "Masakra w Newton").

"DZIECI EKRANU" to wynik badań Nicholasa Kardarasa nad wpływem technologii i opis autentycznych wydarzeń, które miały miejsce na skutek transu, w jakim znalazły się młode osoby. JEST TO JEDNAK PRZEDE WSZYSTKIM PORADNIK DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW, który ma im pokazać skalę i efekty tego zjawiska oraz pomóc im uratować własne dzieci przed uzależnieniem od ekranu.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które widzą, że ich dziecko nie potrafi obejść się bez używania smartphone'a czy komputera.

O książce:
„Dzieci ekranu" to przełomowa i niewyobrażalna opowieść, która powinna stanowić wezwanie do ponownego rozważenia naszej nieustannie rozwijającej się relacji z postępującą technologią. Kardaras przypomina nam, że technologia może podstępnie, w sposób nieprzewidywalny, obrócić się przeciwko nam.
Dr Howard J. Shaffer, profesor nadzwyczajny psychiatrii w Harvard Medical School oraz kierownik oddziału terapii uzależnień w Cambridge Health Alliance

Łącząc dyscyplinę dziennikarza śledczego ze spostrzeżeniami specjalisty ds. uzależnień, Kardaras czyni ten złożony i niewygodny temat przystępnym i całkiem do przyjęcia. Wysoce zalecana lektura.
Victoria Dunckley, lekarz medycyny, psychiatra dziecięcy i autorka „Reset Your Child's Brain"

Przeczytaj tę książkę. Uratuj mózgi swoich dzieci, teraz. Dzieci ekranu nie jest zrzędzeniem wywołującym bezsensowną panikę w stylu Kurczaka Małego „niebo-spada-nam-na-głowę"... Przeczytaj i zastosuj się do zaleceń Kardarasa, zanim wyrządzimy jeszcze większą krzywdę mózgom całego pokolenia.
Paula Poundstone, komik estradowy, pisarka, komentatorka społeczna i aktywistka propagująca wychowywanie dzieci bez ekranu

Ta książka jest nieocenionym źródłem informacji uświadamiającym nam, na jak wielkie ryzyko narażamy nasze dzieci, pozwalając im na swobodny dostęp do „ekranów".
Dr Pedro A. Noguera, honorowy profesor UCLA i były profesor Harvard School of Education

Przerażająca prawda na temat uzależnienia od mediów cyfrowych.
Dr Andrew Doan, kierownik badań zdrowia psychicznego i uzależnień w Departamencie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Pentagon oraz autor „Hooked on Games"

Uwielbiam tę książkę! Wykłada ona niewygodną prawdę dotyczącą tego, jak często interes gospodarczy przemysłu technologicznego jest sprzeczny z potrzebami naszych dzieci. Obowiązkowa lektura dla każdego.
Dr Hilarie Cash, dyrektor wykonawczy restart i współautorka „Video Games and Your Kids: How Parents Stay in Control"

Dr Kardaras w przekonujący sposób udowadnia, że ekrany są narkotykiem nowego millennium oraz że firmy manipulują naszymi dziećmi, bardziej dbając o swoje zyski niż o umysły najmłodszych.
Touré, krytyk kultury, autor i były współprowadzący „The Cycle" w MSNBC

O autorze:
DR NICHOLAS KARDARAS, jeden z czołowych specjalistów ds. uzależnień w Stanach Zjednoczonych, jest dyrektorem wykonawczym Dunes (jednego z czołowych światowych ośrodków terapii) i założycielem oraz dyrektorem wykonawczym Hamptons Discovery - postępowego programu leczenia uzależnień dla nastolatków. Dr Kardaras jest również byłym profesorem klinicznym na Stony Brook Medicine oraz wykładowcą neuropsychologii na poziomie studiów doktoranckich. Często występuje w roli eksperta w Psychology Today oraz FOX News, występował również w CBS Evening News oraz NPR i Esquire, New York magazine oraz Vanity Fair. Dr. Kardaras mieszka wraz ze swoją żoną i dwójką dzieci - synami, bliźniakami - w Sag Harbor, w stanie Nowy Jork.

Więcej informacji na temat dr. N. Kardarasa znajdziesz na stronie www.drkardaras.com oraz www.glowkids.com

Możesz też skontaktować się z nim pod adresem: nicholaskardaras@yahoo.com

***

Wydawnictwo CeDeWu
dr Nicholas Kardaras

Wybierz format