Autor: Włodzisław Duch

Prof. Włodzisław Duch jest fizykiem i informatykiem. Pracuje w Katedrze Informatyki Stosowanej Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w School of Computer Engineering, Nanyang Technological University w Singapurze. Prowadzi także własną firmę badawczą. Szczególnie interesuje się inteligencją obliczeniową i jej zastosowaniami biomedycznymi, kognitywistyką, fizyką komputerową i mechaniką kwantową. Jest autorem licznych opracowań naukowych i popularnonaukowych, m.in. książek: Fascynujący świat komputerów (1997) i Fascynujący świat programów komputerowych (1997). Był także redaktorem kilkunastu prac dotyczących sieci neuronowych.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trudny problem świadomości

Badania nad świadomością przestały być domeną tylko filozofów i psychologów. Zajmują się nią także specjaliści od neuronauk, a nawet fizycy. Co nam proponują?

Czytaj więcej

Od mózgu do umysłu

Po raz pierwszy w historii wiemy dostatecznie dużo, aby pokusić się o stworzenie teorii łączącej stany mózgu z subiektywnie odczuwanymi wrażeniami i stanami umysłowymi. Innymi słowy – wiemy wystarczająco dużo, aby połączyć badania nad mózgiem i psychologię.

Czytaj więcej