Autor: Magdalena Widłak-Langer

Psycholożka i nauczycielka jogi patrząca na człowieka holistycznie, zafascynowana światem relacji, komunikacji i seksualności. Sojuszniczka osób LGBT+ i GSRD oraz ich bliskich. Autorka warsztatów dla rodziców, nauczycieli i terapeutów, wystąpień na konferencjach, założycielka www.psychetee.pl, ambasadorka Lekcji Akceptacji oraz współautorka książki „Lekcja Akceptacji. Poznaj. Zrozum. Zaakceptuj”. Prowadzi sesje online w Wirtualnym Gabinecie Psychologicznym Psyche Tee. Prywatnie miłośniczka natury, roślinnego odżywiania i minimalizmu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Gaslighting – jak się bronić przed manipulacją w związku?

W relacjach, jakie tworzymy, pada wiele słów i niektóre z nich stanowią znaki ostrzegawcze. Reakcje na poruszenie tematu przemocy przez osobę jej doświadczającą, które mogą brzmieć: „Jak zwykle przesadzasz! Przecież ja sobie tylko żartuję, a Ty od razu takie wielkie słowa. Nie rób afery z niczego!” - to klasyczny przykład gaslightingu.

Czytaj więcej

Najważniejszy jest człowiek

Znaczenie ma to, jakimi jesteśmy ludźmi, a nie jakiej jesteśmy płci. Płeć i nasza tożsamość płciowa to ważne konstrukty. Niezależnie od naszych przyzwyczajeń i przekonań, nie ma powodu, by nie szanować tego, jak dana osoba chce, by się do niej zwracać.

Czytaj więcej