Rola dorosłych w budowaniu zdrowych relacji w obliczu kryzysu psychicznego dzieci i młodzieży

Materiały PR

Już 22 października w sali widowiskowej ratusza w Legionowie odbędzie się konferencja "Rola dorosłych w budowaniu zdrowych relacji w obliczu kryzysu psychicznego dzieci i młodzieży". W konferencji udział wezmą wybitni specjaliści zajmujący się tematem zdrowia psychicznego młodego pokolenia. Gorąco zachęcamy do rejestracji na to wydarzenie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście, prowadzona będzie transmisja on-line.

Prelegenci:

  • prof. Tomasz Sobierajski - socjolog, metodolog, badacz socjomedyczny, wakcynolog społeczny, trener komunikacji interpersonalnej i medycznej, socjourbanista, ewaluator, profesor na Uniwersytecie Warszawskim. Autor kilkunastu monografii naukowych i popularnonaukowych oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych. Koordynuje i realizuje badania naukowe w ramach międzynarodowych konsorcjów naukowych.
     
  • Małgorzata Ohme - jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek i dziennikarek w Polsce. Z wyróżnieniem ukończyła psychologię społeczną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, w ubiegłym roku znalazła się w prestiżowym gronie absolwentów 25-lecia tej uczelni w kategorii Kultura – sztuka – media. Jest współzałożycielką pierwszej w Polsce platformy oferującej pracownikom oraz firmom wsparcie psychologiczne i rozwój osobisty – MINDGRAM, a także właścicielką portalu dla kobiet ohme.pl. Jej kanał na YouTubie jest odkryciem ubiegłego roku, a poranny, codzienny program – Kafka 15 i podcast – Lajf noł makeup to najwyżej oceniany kontent w sieci. Prowadzi wykłady, prelekcje i webinary związane ze zdrowiem psychicznym, poprawą jakości życia, life coachingiem i rozwojem osobistym. Jest ambasadorką projektu Dove Self-Esteem i autorką cyklu lekcji związanych z budowaniem odporności psychicznej u nastolatków w polskich szkołach.
     
  • Marzena Martyniak - psycholog, ekspert ds. inteligencji emocjonalnej, naukowiec. Autorka prewencyjnego programu edukacyjnego “Land of emotions”, wyjątkowych narzędzi do rozwijania inteligencji emocjonalnej dla dzieci i dorosłych. Autorka indywidualnego treningu rozwijania inteligencji emocjonalnej dla dorosłych “Personal EPower” i narzędzi diagnostycznych “Level of children emotions” (LOCE); “Level of adults emotions” (LOAE);  Prelegentka na konferencjach krajowych i zagranicznych. Współautorka książki akademickiej “Eastern European Perspectives on emotional intelligence” wydawnictwa Routledge Research in Psychology oraz serii poradników dla rodziców z cyklu Doktor Emocja.
     
  • Anna Krawczyk - Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i szkołę podyplomową w zakresie Stosowanej Analizy Zachowania (SWPS) oraz wiele dodatkowych szkoleń, np. TBRI, Kids Skills, i in. Jest certyfikowanym coachem londyńskiej International Education Society. Ma uprawnienia diagnostyczne do diagnozy osobowości i zaburzeń osobowości (MMPI-2, NEO-PI-R, SCID-5-PD), oraz do diagnozy intelektu (SB5, IDS-2), zajmuje się diagnozą i terapią zaburzeń neurorozwojowych zarówno u dzieci jak i dorosłych (ADHD, zaburzenia ze spektrum autyzmu). Regularnie publikuje w prasie specjalistycznej artykuły oparte o najnowsze badania z zakresu psychologii.
     
  • Izabela Wisznia - psycholożka dzieci i młodzieży, ukończyła studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Zajmuje się terapią psychologiczną dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi, rozwojowymi i zachowania. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z obniżonym nastrojem, doświadczających trudności w relacjach rówieśniczych oraz znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Jest certyfikowaną trenerką Treningu Umiejętności Społecznych oraz Treningu Kontroli Złości.
     
  • Magdalena Waszczyńska – Warda - psycholożka, psychoterapeutka dzieci i młodzieży, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, założycielka Gabinetu Psychologii i Psychoterapii „na Bukowcu”. Od ponad 20 lat zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży mających trudności emocjonalne i społeczne o różnym podłożu (m.in. zaburzenia lękowe, mutyzm wybiórczy, zachowania agresywne, dzieci ze spektrum autyzmu, oraz ADHD IADD). Pracuje w różnych nurtach (psychodynamicznym, systemowym, behawioralno-poznawczym) integrując te podejścia na bazie myślenia psychodynamicznego. Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalności psychologia kliniczna. Ukończyła Podyplomowe Studium Profilaktyki Uzależnień na UKSW w Warszawie, Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia, oraz Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień zakończony uzyskaniem certyfikatu Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Jest również absolwentką Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodku Regeneracja, która przygotowuje do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
     
  • Joanna Waszczyńska – Pułtarzewska - pedagożka, psychotraumatolożka, specjalizuje się w pedagogice wychowawczej i psychologii rozwojowej, a także klinicznej dziecka oraz transgeneracyjnym przekazie traumy psychologicznej i jej wpływie na zaburzenia osobowości dzieci, młodzieży, dorosłych. Udziela w tym obszarze wsparcia, a także pomocy. Posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe pracy z dziećmi w szkole podstawowej, młodzieżą (dawnego) gimnazjum oraz szkoły średniej oraz współpracy z rodzicami. Jest założycielką Gabinetu Psychoterapii i Psychotraumatologii „Self”.
     

Program konferencji:
 

  • 10.00 Otwarcie Konferencji
    • Założycielka Gabinetu Psychologii i Psychoterapii „na Bukowcu”, psycholożka, psychoterapeutka dzieci i młodzieży, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień – Magdalena Waszczyńska - Warda
       
  • 10:15 Sesja I
    • Izabela Wisznia - „Relacja z opiekunem jako kluczowy element wsparcia rozwoju dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.
       
  • 11:00 Sesja II
    • Joanna Waszczyńska - Pułtarzewska - „Wpływ traumy na funkcjonowanie w relacjach dzieci i młodzieży”.
       
  • 11:35 Sesja III
    • Małgorzata Ohme, Magdalena Waszczyńska - Warda - „Czym jest zdrowa relacja – jak ją tworzyć i rozwijać?”
       
  • 12.15-12.45 Przerwa na kawę
     
  • 12.45 Sesja IV
    • prof. Tomasz Sobierajski - „Międzypokoleniowe wsparcie-budowanie zdrowych relacji dorosłych z młodzieżą w obliczu kryzysu psychicznego”.
       
  • 13.20 Sesja V
    • Marzena Martyniak - „Inteligencja emocjonalna – co powinniśmy o niej wiedzieć, aby lepiej kierować zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży”.
       
  • 14.00-14.30 Przerwa na kawę
     
  • 14.30 Sesja VI
    • Anna Krawczyk - „Jak nawiązywać relacje z dzieckiem z ADHD”.
       
  • 15.00 Sesja VII
    • Magdalena Waszczyńska - Warda - „Dostępność emocjonalna- czym jest i jak wpływa na relacje z dziećmi i młodzieżą”.
       
  • 15.35. Zakończenie Konferencji
                                                                               

Patronatem medialnym wydarzenie objęło czasopismo „Charaktery” oraz „Psychologia w Praktyce”

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI