Sztuka tworzenia wspomnień. Jak kreować i zapamiętywać szczęśliwe chwile - Meik Wiking


Pamiętasz swój pierwszy pocałunek? 
A najsmaczniejsze danie, jakie kiedykolwiek jadłeś? 
Albo zapach świeżo skoszonej trawy w piękny letni dzień? 
Kiedy pobudzane są nasze zmysły, gdy chłoniemy moc nowych doznań i jesteśmy świadomi naszych uczuć i emocji, wówczas z większym prawdopodobieństwem wspomnienia szczęśliwych chwil pozostaną w nas żywe na długo.


W swojej nowej książce Meik Wiking na podstawie badań nad szczęściem pokazuje, jak możemy kreować szczęśliwe chwile i lepiej je zapamiętywać. Korzystając z danych eksperymentalnych, odwołując się do pamiętników i wywiadów, analizując wyniki ankiet z całego świata, a także opierając się na doświadczeniach behawioralnych, Meik wyjaśnia, jak tworzyć idealne wspomnienia. Takie, które pozostaną z nami na zawsze. 
Takie, które czynią nas tymi, kim jesteśmy.

O autorze:

Według dziennika „The Times” Meik Wiking jest najszczęśliwszym człowiekiem świata. W 2013 roku założył w Kopenhadze pierwszy Instytut Badań nad Szczęściem na świecie.

Jest również pracownikiem naukowym Ogólnoświatowej Bazy Danych na temat Szczęścia (World Database of Happiness) oraz członkiem grupy doradców Raportu Globalnej Polityki Szczęścia (Global Happiness Policy Report). Doradza miastom, rządom i firmom na całym świecie, jak dążyć do szczęścia i przekształcać bogactwo materialne w dobrostan psychiczny. Wystąpił jako główny mówca na spotkaniach w ponad czterdziestu krajach. Ukończył studia na wydziałach zarządzania i nauk politycznych i pracował dla duńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Kiedy nie pisze książek (takich jak międzynarodowe bestsellery Hygge. Klucz do szczęścia i Lykke. Po prostu szczęście) ani raportów na temat szczęścia i jakości życia, lubi robić zdjęcia i grać (dość kiepsko) w tenisa.

Informacje szczegółowe:

Data premiery: 13 listopada 2019

Liczba stron: 288

Format: 145x204 mm

Oprawa: twarda

Link do strony, gdzie można kupić książkę: http://bit.ly/sztuka-tworzenia