Słyszę cię: zaskakująco prosty sposób na niezwykłe relacje - Michael Sorensen

Technicznie rzecz biorąc, słuch jest jednym ze zmysłów (pozwala odbierać bodźce dźwiękowe). Czasem jednak mówimy: „Mam wrażenie, że on mnie nie słyszy” w znaczeniu „on mnie nie rozumie”. To właśnie w ten sposób pragniemy być słyszani — rozumiani i przyjmowani. Wszyscy chcemy (i potrzebujemy) kogoś więcej niż biernego słuchacza. Człowiek ma wrodzoną potrzebę bycia słyszanym i rozumianym. Pragnie akceptacji i docenienia. Dlatego najlepsi słuchacze robią coś więcej — nie tylko słuchają, a też walidują swoich rozmówców.

„Słyszę cię: zaskakująco prosty sposób na niezwykłe relacje” nie rozwiąże wszystkich problemów w Twoim związku, nie uleczy z każdej choroby i nie uczyni piękniejszym. Z pewnością jednak poprawi Twoje relacje i pomoże sprawniej poruszać się po emocjonalnie skomplikowanych sytuacjach. To prosta i praktyczna książka, która uczy tylko jednej umiejętności psychologicznej - walidacji. Walidacja jest metodą komunikacji, którą możesz wykorzystać niemal w każdej sytuacji: podczas krótkich, niezobowiązujących wymianach zdań z nieznajomymi, spotkań biznesowych czy emocjonalnych konwersacji.

Ta prosta umiejętność pomoże ci:

  • Rozwiązywać konflikty w domu i pracy;
  • Sprawić, że druga osoba stanie się bardziej otwarta na Twój punkt widzenia;
  • Oferować rady, które są przyjmowane;
  • Zdobyć szacunek współpracowników;
  • Pielęgnować i rozwijać uczucie miłości i szacunku w relacji romantycznej.

Walidacja może potężnie odmienić twoje małżeństwo lub relację intymną. Badania pokazały, że osoby, które potrafią walidować i wspierać partnera, mają znacznie szczęśliwsze i trwalsze związki niż ludzie pozbawieni tej umiejętności. Kryzysy w relacjach są bowiem częściej skutkiem zaburzeń lub braku komunikacji aniżeli cech osobowości.

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 1 września 2019

Wydanie: I

Format: 216 x 140

Liczba stron: 152

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://levyz.pl/shop/slysze-cie-zaskakujaco-prosty-sposob-na-niezwykle-relacje/