Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

Przestań mówić, zacznij rozmawiać - Heather Turgeon, Julie Wright

Wydanie

Formaty

PDF

Jesteś rodzicem? Nie możesz nie znać tej książki. Każdy, kto ma dzieci, miewa też czasem dość. Histeria malucha z powodu złej pary spodni, walki pomiędzy rodzeństwem na tylnym siedzeniu samochodu, nieustanne batalie o poranne wyjście z domu…

EMPATIA I SKUTECZNOŚĆ


Napięte sytuacje, kiedy wkradają się chaos i trudne emocje, to wyzwanie dla wielu rodziców. W takich chwilach otwartość, cierpliwość i rzeczowy dialog wydają się teoretycznie niemożliwe. Heather Turgeon i Julie Wright mają na to rozwiązanie. Stworzona przez nich książka pokazuje, jak ROZMAWIAĆ z dzieckiem. W oparciu o opracowany przez siebie model, na który składają się okazywanie zrozumienia, wyznaczanie granic i rozwiązywanie problemów, autorki przedstawiają wskazówki dotyczące mowy ciała oraz przydatne narzędzia, dzięki którym dzieci zaczną słuchać ciebie, a ty nauczysz się słuchać ich.

Oprócz tego z książki dowiesz się między innymi: 


- jak szybko i skutecznie poradzić sobie z atakami złości, 


- jak poprawić relacje pomiędzy rodzeństwem, 


- jak nauczyć dziecko mądrego korzystania z nowych technologii, 


- jak skłonić pociechy do wykonywania poleceń i jak motywować je do współpracy, 


- jak uśpić malucha i już o dwudziestej mieć happy hours. 
SPOSÓB, W JAKI ROZMAWIASZ Z DZIECKIEM


Autorki, powołując się na najnowsze badania, pokazują, że słowa, które codziennie wypowiadamy, i ton naszego głosu mogą być bardzo skuteczne, o ile zostaną odpowiednio dobrane. Turgeon i Wright nie ograniczają się jednak tylko do teorii – przygotowały też zestaw gotowych rozmów i najlepszych rozwiązań. W ich książce znajdziesz odpowiedź na pytanie: „Co dokładnie mam powiedzieć?” w postaci wziętych z życia scenariuszy. Dzięki temu już dziś będziesz w stanie zmienić sposób, w jaki rozmawiasz z dzieckiem.

O książce:

Cudownie praktyczny poradnik o podejściu do wychowania, które jest nie tylko bardziej życzliwe, ale i znacznie skuteczniejsze. Najlepszym sposobem na to, aby nauczyć dzieci słuchać, jest słuchanie ich samych – to punkt wyjścia do prostego, składającego się z trzech etapów procesu, który przedstawiają tu autorki. 
- JULIAN TREASURE, pięciokrotny prelegent TED oraz autor książki How to Be Heard

O autorkach:

Heather Turgeon, terapeutka rodzinna, psychoterapeutka specjalizująca się w zagadnieniach związanych ze snem oraz wychowaniem dzieci. Jej artykuły ukazują się m.in. na łamach „New York Timesa” oraz „The Washington Post”. Wraz z Julie często gości jako prelegentka w klubach dla rodziców i szkołach, prowadzi konsultacje w zakresie zaburzeń snu oraz terapię indywidualną.


Julie Wright, terapeutka rodzinna, twórczyni cyklu spotkań „Mama i ja”, jednego z najbardziej znanych tego typu programów. Dysponuje specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie wychowania dzieci w wieku od urodzenia do 3. roku życia, pracowała w Cedar-Synai Early Childhood Center, a także w klinice dziecięcej Child Guidance Clinic w Los Angeles.

Informacje szczegółowe:

Data premiery: 3 kwietnia 2019

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 141 x 218 mm

Liczba stron: 344

Link do strony, gdzie można kupić książkę: http://www.laurum.pl/b2358-przestan-mowic-zacznij-rozmawiac.htm

Komentarze ()

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz