"Prawdziwa Ginny Moon", Wydawnictwo Harper Collins, Benjamin Ludwig

Historia nastoletniej Ginny, która przez większość życia szukała ciepła i miłości w różnych rodzinach zastępczych. W chwili, gdy wydaje się, że wreszcie znalazła bezpieczny dom, odnajduje się jej biologiczna matka.

Książka utrzymana jest w narracji pierwszoosobowej, co pozwala czytelnikowi na poznanie rzeczywistości z perspektywy osoby z autyzmem.
Ginny skupia się na detalach, nie lubi, gdy wytrąca się ją z dziennej rutyny, nie rozumie, dlaczego ludzie zachowują się tak, a nie inaczej. Jest równocześnie niesamowicie szczera i błyskotliwa.

O autorze:
Benjamin Ludwig to wieloletni nauczyciel literatury i kreatywnego pisania. Niedługo po ślubie wraz z żoną stali się rodzicami zastępczymi autystycznej dziewczynki. To właśnie jego córka, a także długie rozmowy z rodzicami innych dzieci z autyzmem, zainspirowały go do napisania jego pierwszej powieści Prawdziwa Ginny Moon.

O książce:
Wyśmienity debiut Ludwiga jest z jednej strony świetną opowieścią o dorastaniu, z drugiej zaś – historią, która porusza problemy rodzinne. Autor bezbłędnie nakreślił wyjątkowo oryginalną postać, jaką jest Ginny.

Publishers Weekly
Pouczająca, przykuwająca uwagę, wzbudzająca ciepłe uczucia i niezapomniana powieść. Wciąga bez reszty.
Booklist

Informacje szczegółowe:

Data premiery: 13.09.2017

Format: 145x215

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 352

Cena: 37,99

Link do strony księgarni, gdzie można kupić książkę: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,3716,prawdziwa-ginny-moon.html

Wybierz format