Miłość do rzeczy niedoskonałych - Haemin Sunim

Na świecie przydałoby się trochę więcej miłości, odrobina więcej współczucia i nieco więcej mądrości.

Współczesny świat nigdy się nie zatrzymuje, przez co żyjemy w ciągłym napięciu. Wielu z nas nie radzi sobie z presją i stara się ignorować problemy – to rozwiązanie często prowadzi do depresji lub stanów lękowych. Inni zaś rzucają się w wir pracy, mając nadzieję, że w ten sposób uszczęśliwią siebie i bliskich. A może wystarczy, jeśli będziemy po prostu sobą?

Nie na darmo w samolocie komunikat, w którym każą Ci założyć maskę tlenową najpierw sobie, a dopiero później dziecku. Dbanie przede wszystkim o siebie nie jest samolubne. Tylko jeśli jesteś szczęśliwy, dasz radę uszczęśliwić ludzi wokół siebie.

Prawdziwa wolność to brak lęku o niedoskonałość.

Nikt nie jest doskonały, ale to nie powinno powstrzymywać nikogo od miłości – miłości do świata, do siebie nawzajem i nawet do nas samych. Kiedy traktujemy siebie ze współczuciem i empatią oraz staramy się sobie wybaczyć, uczymy się traktować innych w ten sam sposób, dzięki czemu jesteśmy w stanie komunikować się z ludźmi na innym, głębszym poziomie, nie przejmować się porażkami, radzić sobie z bólem i depresją, lepiej słuchać innych, jaśniej wyrażać swoje myśli i mieć odwagę realizować to, co nas naprawdę uszczęśliwia.

Informacje szczegółowe:

Data premiery: 25.03.2020

Liczba stron: 280

Format: 145 x 205mm

Cena: 36,90 zł

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://www.swiatksiazki.pl

Wybierz format