Autor: Monika Bąk-Sosnowska

jest psychologiem klinicznym. Prowadzi gabinet PRIMODIUM w Katowicach dla osób w kryzysie, chorujących somatycznie, cierpiących na zaburzenia odżywiania i otyłość. Pracuje w Zakładzie Psychologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie zajmuje się badaniami naukowymi oraz dydaktyką z zakresu psychologii zdrowia. Współpracuje ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Chorzy od siedzenia

Jeśli co najmniej 11 godzin dziennie siedzisz przy biurku, nie uprawiasz sportu, a wolny czas spędzasz przed telewizorem, to za kilka lat możesz odczuć skutki hipokinezji. To schorzenie niesie wyższe, nawet o 40 procent, ryzyko wczesnej śmierci.

Czytaj więcej

Jej Wysokość Reksja

Ile kalorii ma apetyczny, opływający lukrem pączek? Wiemy, że dużo, zwykle jednak nie jesteśmy zbyt skrupulatni w liczeniu kalorii. Jego dokładną wartość odżywczą znają za to na pewno wszyscy ortorektycy, bigorektycy albo permarektycy. W ich życiu bowiem jedzenie zajmuje centralną pozycję.

Czytaj więcej

Szkodliwe siedzenie

Jeśli co najmniej 11 godzin dziennie siedzisz przy biurku lub stole, do pracy jeździsz autem, nie uprawiasz żadnego sportu, a wolny czas spędzasz przed telewizorem, to za kilka lat możesz odczuć skutki... hipokinezji. To nowe cywilizacyjne schorzenie.

Czytaj więcej