Autor: Dominika Bartoszak

dr Psycholożka w procesie certyfikacji w dziedzinie seksuologii klinicznej w ramach Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, pedagożka specjalna. Adiunktka na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu 
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2021 roku uzyskała tytuł doktora nauk społecznych w dziedzinie psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, broniąc pracę zatytułowaną „Funkcjonowanie emocjonalne sprawców przestępstw seksualnych wobec dzieci”. W obszarze seksuologii zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z przemocą seksualną (wątek ten realizuje również pracując jako biegła sądowa), rozwojem seksualnym dzieci i młodzieży oraz satysfakcją seksualną.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Gdy pożądanie gaśnie - Jak troszczyć się o bliskość fizyczną w długotrwałym związku?

Wielu z nas błędnie sądzi, że odpowiednie dopasowanie partnerów pod względem atrakcyjności fizycznej to przepis na niegasnący pociąg seksualny w związku. Ewentualnie przyjmuje się, że niekiedy wraz z upływem czasu namiętność w relacji zanika i to naturalny, nieunikniony proces. Tymczasem kwestia pożądania między dwojgiem ludzi jest znacznie bardziej złożona.

Czytaj więcej