Autor: Daniel Bar-Tal

Prof. Daniel Bar-Tal jest psychologiem społecznym i politycznym, pracuje w School of Education, w Tel Aviv University. Jego badania skupiają się na źródłach i przebiegu nierozwiązywalnych konfliktów. Napisał 20 książek, m.in.: Prosocial behavior; Shared beliefs in a society; Living with the conflict; Intergroup conflicts and their solution.[nbsp]Laureat wielu nagród, m.in. Harold Lasswell Award, przyznawanej za wybitne osiagnięcia naukowe w dziedzinie politycznej psychologii, oraz Nevitt Sanford Aaward - w uznaniu praktycznych zastosowań jego badań i wprowadzaniu dzięki nim pozytywnych zmian w świecie polityki.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ten jest wrogiem moim

Strony nierozwiązywalnego konfliktu nie dążą do pokoju. Przeciwnie - starają się ten konflikt podsycać, nie zwracając uwagi na jakiekolwiek koszty. Społeczeństwa zaś mają wierzyć, że śmierć i strach są niezbędnymi ofiarami.

Czytaj więcej

Rozwiązać nierozwiązywalne

Śmierć bliskich zmienia jakość konfliktu. Można oddać zagrabione ziemie, odbudować domy, ale życia zwrócić nie sposób. Kiedy giną ludzie, konflikt staje się nierozwiązywalny - przekonuje profesor Daniel Bar-Tal.

Czytaj więcej