Nowy rektor Uniwersytetu SWPS

Personalia

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS zainauguruje jako rektor prof. Roman Cieślak. Zastąpi on na tym stanowisku prof. Andrzeja Eliasza, który po 20 latach pełnienia funkcji zdecydował o przekazaniu stanowiska.

Prof. dr hab. Andrzej Eliasz – psycholog, jeden ze współzałożycieli SWPS, przekształconej w SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, rektor od chwili jej założenia. Specjalizuje się w psychologii ekologicznej, ogólnej i różnic indywidualnych. Przez wiele lat pracował na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie w Instytucie Psychologii PAN.

POLECAMY

W 1967 roku ukończył studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej samej uczelni w 1972 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. W 1990 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych. Pracował m.in. w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy i Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Działa w Komitecie Nauk Psychologicznych PAN i Polskim Towarzystwie Psychologicznym.

W latach 1991–2000 b...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI