Teksty z kategorii: związki str. 7

Samotni, choć razem

Poczucie samotności można mieć nawet na wypełnionym po brzegi stadionie.

fot. MStudioImages/istockphoto

Czy warto brać ślub

Pragnienie ślubu może się pojawić, kiedy szukamy więzi, która ma nam dostarczyć czegoś istotniejszego niż atrakcja czy przyjemność. Szukamy niezwykłego stanu, jakim jest możność miłosnego życia z drugą osobą i szczęścia odczuwania, że się jest przez nią kochanym.

fot. Anchiy/istockphoto

Ślepi na miłość

Co dziesiąta kobieta i co piąty mężczyzna to uczuciowi ślepcy, czyli osoby cierpiące na aleksytymię. Nie potrafią nazwać swoich uczuć i odróżnić ich od doznań cielesnych.

fot. materiały Gutek Film

Ona z ogrodu, on z garażu

Kobiety i mężczyźni marzą o tym samym: chcą kochać i być kochani. Tylko czasem trudno im przekazać drugiej stronie, czego konkretnie potrzebują. Zatem podpowiadamy!

rys. Sławomir Chrystow

10 kroków do namiętności

Popularna maksyma głosi, że miłość rodzi się z niczego, a umiera od wszystkiego. Szybko się zapala, ale i gaśnie, gdy przestajemy dbać o żar w związku. Jak zatem podsycić namiętność?

fot. fizkes/istockphoto

Jak kłócić się z żoną, żeby wyszło na wasze

Sam fakt, że małżonkowie się kłócą, nie jest niczym złym. Źle się dzieje wtedy, kiedy się nie godzą. Kiedy ich kłótnie niczego w nich nie zmieniają. Kiedy stale i dramatycznie kłócą się o to samo. Kiedy się nie słyszą. Wtedy jest źle. A czasami bardzo źle.

rys. Magda Wolna

Czyje na wierzchu

Gdzie dwoje ludzi, tam zawsze jedno próbuje dominować. Kiedy może to być niebezpieczne dla związku, a kiedy sprzyja relacji? Jak komunikować partnerowi, na ile chcemy mu się poddać?

fot. Mixmike/istockphoto

Co po zdradzie

On się zapamiętał, a ona zapomniała... Zdrada jest kryzysem. Jak go przetrwać – sugerują Maria i Bogdan de Barbaro.