Teksty z kategorii: związki str. 7

rys. Magda Wolna

Mnie też to spotkało

Gdzie kończy się flirt, a zaczyna molestowanie? Gdzie leży granica? Tym pytaniem zaczynamy cykl artykułów na temat przemocy seksualnej i sposobów zapobiegania jej.

Kochanie, bądź przy mnie

Jak zatroszczyć się o partnera, gdy z poczuciem porażki wraca do domu – radzą Maria Król-Fijewska i Piotr Fijewski.

fot. efenzi/istockphoto

Pochłonięci sobą

Spotykasz kogoś, kto słucha cię z zachwytem. Zakochujesz się. A potem jest już tylko gorzej. Być może jesteś z kimś, kto jest nadmiernie, narcystycznie pochłonięty sobą. Można być z kimś takim i nie dać się pochłonąć. Ale trzeba znać kilka zasad.

 

foto: istock

Kochanie za bardzo...

Równowagę w związku łatwo zachwiać....bardzo szybko i niepostrzeżenie. Psycholog Adriana Klos pomaga odzyskać balans i dobrą relację. 

fot. franckreporter/istockphoto

Zdradzona przez ojca

W życiu kobiety pierwszym ważnym mężczyzną jest ojciec. To na nim, jeszcze jako dziewczynka, sprawdza, czy może się podobać, czy zasługuje, by być kochana. To do ojca córeczka mówi: „Najpierw ożeniłeś się z mamą, później ożenisz się ze mną”. A potem rodzice rozwodzą się. Ojciec odchodzi i zostawia córkę w chwili, gdy ona go najbardziej potrzebuje.

 

foto: istock

Dlaczego ludzie uprawiają seks

Motywacja seksualna jest znacznie bardziej złożona niż nam się wydaje. Seks uprawiamy nie tylko dla przyjemności, ale także np. z litości. O wynikach swoich badań - prof. David. M. Buss.

foto: istock

I, że cię nie zmienię...

Czasem próbujemy przerabiać partnera według własnych oczekiwań. Z jakim skutkiem - zastanawiają się w styczniowym numerze Maria i Bogdan de Barbaro. 

fot. istock by getty images

Rozwód na starość

Od dwóch dekad systematycznie rośnie w Polsce liczba rozwodów, na które decydują się ludzie po 50. roku życia, z 20–30-letnim stażem małżeńskim. W 2014 roku rozpadło się aż 17,5 tysiąca związków z ponad 20-letnim stażem.