Teksty z kategorii: związki str. 7

fot. istock by getty images

Zabroniony dotyk

Przemocy seksualnej wobec dzieci często dopuszczają się osoby, które dziecko zna i którym ufa: znajomi, członkowie rodziny. Jak je przed tym uchronić? Jak rozpoznać sygnały wskazujące, że dziecko może być molestowane?

fot. SrdjanPav/istockphoto

Dlaczego tak trudno odejść od narcyza

Czasami ze zdumieniem stwierdzamy, że niektórzy wchodzą w związki z najmniej odpowiednimi osobami. Partnerami, którzy ranią, zdradzają, odchodzą, a potem wracają. Z ludźmi, na których nie można polegać. I niby to oczywiste, a jednak tak trudno odejść…

Jak mnie kochasz

Jak okazujemy sobie miłość i jak trafnie odczytywać jej sygnały – podpowiadają Maria Król-Fijewska i Piotr Fijewski.

fot. Getty Images Poland

Najpiękniejsze 12 godzin

Nasz trzeci syn urodził się w domu. Czas był jedną z ważniejszych różnic między tym porodem a poprzednimi. Czas dany nam na przeżycie wszystkiego od początku do końca w swoim rytmie. Czas czułości.

Sukces (nie) do zniesienia

Co dzieje się w parze, gdy jedno osiąga sukces, a drugie niekoniecznie? O czym warto pamiętać, by sukces jednego partnera nie zniszczył relacji pary?

fot. fizkes/istockphoto

Codziennie zakochani

W każdym związku, nawet najbardziej romantycznym, przychodzi czas, gdy nie ma już „motyli w brzuchu”, gdy temperatura spada. Czy można uchronić miłość przed nudą, wypaleniem? O co warto zadbać, by nam się zawsze chciało siebie chcieć?

fot. Bokeshi/istockphoto

Jak się związać, by się nie rozwiązać

Czy jest recepta na dobry związek? Czy jeśli unikniemy opisanych błędów, możemy liczyć na trwałość tego, co zwiążemy? Niekoniecznie. Związki nie są wynikiem algorytmów, lecz intuicji, w którą wyposażyła nas natura.

fot. PeopleImages/istockphoto

I że cię nie zmienię

Czasem próbujemy przerabiać partnera według własnych oczekiwań. Z jakim skutkiem – zastanawiają się Maria i Bogdan de Barbaro.