Teksty z kategorii: związki str. 6

rys. Magda Wolna

Żadnych kar

Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko było dobre, dajmy mu okazję robić dobre rzeczy, naprawiać błędy.

rys. Istock by getty images

Stracić partnera w 10 dni

Czy można sprawić, że nawet największe uczucie szybko przeminie, a po dobrze zapowiadającej się relacji zostaną tylko zdjęcia i wspomnienia ze wspólnych wakacji? Można, i to łatwo. Podpowiadamy zatem, czego nie robić, by tak się nie stało.

fot. Alfira Poyarkova/istockphoto

Skrzywdzone krzywdzicielki

Miłość matczyną postawiliśmy na piedestale, traktujemy ją jako ideał wszelkiej miłości. Potrafimy usprawiedliwiać nią klapsy, krzyki, wyzwiska. Dlatego tak trudno nam uwierzyć, że kobiety są w stanie wykorzystywać seksualnie swoje dzieci.

O przyczynowości kolistej

Chociaż rodzinne pętle są bolesne i raniące, jednocześnie scalają rodzinę.

rys. Michał Stachowiak

Piękni mężczyźni i bogate kobiety

Mężczyźni pragną młodej i atrakcyjnej partnerki. Z kolei kobiety nadają większy priorytet zamożności i statusowi partnera. A gdyby było odwrotnie?

Samotni, choć razem

Poczucie samotności można mieć nawet na wypełnionym po brzegi stadionie.

fot. MStudioImages/istockphoto

Czy warto brać ślub

Pragnienie ślubu może się pojawić, kiedy szukamy więzi, która ma nam dostarczyć czegoś istotniejszego niż atrakcja czy przyjemność. Szukamy niezwykłego stanu, jakim jest możność miłosnego życia z drugą osobą i szczęścia odczuwania, że się jest przez nią kochanym.

fot. Anchiy/istockphoto

Ślepi na miłość

Co dziesiąta kobieta i co piąty mężczyzna to uczuciowi ślepcy, czyli osoby cierpiące na aleksytymię. Nie potrafią nazwać swoich uczuć i odróżnić ich od doznań cielesnych.