Teksty z kategorii: związki str. 6

rys. Greta Samuel

Żegnam się z tobą

Zmarłe dzieci jeszcze długo umierają w sercach rodziców. Choć czas upływa, oni szukają wszystkiego, co przypomina im dziecko, bo dzięki temu mogą je jeszcze choć chwilę mieć przy sobie.

rys. Joanna Gniady

Na pomoc ginącej miłości

Prawnicy oceniają, że 70 procent pozwów rozwodowych jest nie po to, by się rozstać, ale by wstrząsnąć związkiem i go naprawić. Zamiast w sądzie bezpieczniej jest szukać ratunku dla związku na terapii par.

rys. Joanna Gniady

Rodzina zszyta na nowo

Z roku na rok w Polsce przybywa rodzin patchworkowych. Nie tylko dzieciom z poprzednich związków trudno jest się w nich odnaleźć. O czym warto pamiętać, by pokonać trudności?

rys. Magda Wolna

Żadnych kar

Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko było dobre, dajmy mu okazję robić dobre rzeczy, naprawiać błędy.

rys. Istock by getty images

Stracić partnera w 10 dni

Czy można sprawić, że nawet największe uczucie szybko przeminie, a po dobrze zapowiadającej się relacji zostaną tylko zdjęcia i wspomnienia ze wspólnych wakacji? Można, i to łatwo. Podpowiadamy zatem, czego nie robić, by tak się nie stało.

fot. Alfira Poyarkova/istockphoto

Skrzywdzone krzywdzicielki

Miłość matczyną postawiliśmy na piedestale, traktujemy ją jako ideał wszelkiej miłości. Potrafimy usprawiedliwiać nią klapsy, krzyki, wyzwiska. Dlatego tak trudno nam uwierzyć, że kobiety są w stanie wykorzystywać seksualnie swoje dzieci.

O przyczynowości kolistej

Chociaż rodzinne pętle są bolesne i raniące, jednocześnie scalają rodzinę.

rys. Michał Stachowiak

Piękni mężczyźni i bogate kobiety

Mężczyźni pragną młodej i atrakcyjnej partnerki. Z kolei kobiety nadają większy priorytet zamożności i statusowi partnera. A gdyby było odwrotnie?