Teksty z kategorii: zdrowie str. 7

fot. MoMorad/istockphoto

Bohater, maskotka, niewidzialne dziecko

Jedną z konsekwencji poświęcenia własnego „ja” na rzecz stabilności rodziny bywa częste u DDA przeświadczenie: „Nie ja jestem ważny – ważniejsza jest grupa”. Towarzyszy temu nawyk dbania o potrzeby innych, o grupę, z którą taki człowiek się identyfikuje.

fot. Getty Images Poland

Nowe życie w stajni

Magdalena Fiejdasz pomyślała kiedyś, że konie mogłyby pracować z tzw. trudną młodzieżą. Dziś na jej zajęcia chodzą chłopcy, którzy brali narkotyki, pili alkohol, byli agresywni. Dzięki pracy w stadninie zaczynają wierzyć, że mogą coś osiągnąć.

fot. istock by getty images

Choroby w głowie

W zaburzeniach psychosomatycznych, które rodzą się w umyśle, spektrum objawów jest ograniczone jedynie kreatywnością ludzkiego umysłu. Pomyśl teraz o dowolnym objawie fizycznym – możesz być pewny, że jest gdzieś osoba, której umysł wyprodukował ten objaw.

fot. istock by getty images

Kiedy groźnie w matce

Ciąża to nie choroba, ale na zdrowie matki i dziecka czyha wtedy wiele niebezpieczeństw. Na co powinny uważać i czego wystrzegać się kobiety oczekujące dziecka?

rys. Dawid Ryski

Moda na detoks

Czy popularne diety polegające na czasowym powstrzymaniu się od jedzenia są zdrowe i rzeczywiście odchudzają?

fot. FatCamera/istockphoto

DDA - w mojej rodzinie nie było Świąt

Czas Bożego Narodzenia. Kiedy inni odczuwają radość z nadejścia tych pięknych świąt, wiele DDA jest smutnych. Serdeczna, wszechobecna atmosfera często kieruje ich myśli ku własnej rodzinie - która była i jest, choć tak naprawdę jej nigdy lub prawie nigdy nie było i nie ma.

fot. ByeByeTokyo/istockphoto

Jak ważny jest dla Ciebie Twój wygląd?

Botoks, liposukcja, operacje plastyczne – coraz więcej osób poddaje się zabiegom korygującym urodę. Co nimi kieruje i czy efekt spełnia ich oczekiwania?

fot. Getty Images Poland

Odporni mają lepiej

Odporni psychicznie mają w życiu po prostu łatwiej – przekonują naukowcy zajmujący się badaniem tego fenomenu. I pocieszają: nawet jeśli nie czujesz się psychicznym siłaczem, swoją odporność możesz ćwiczyć niczym mięśnie.