XII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Sprawdź się!

Wkrótce ruszy XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Na zwycięzców czekają stypendia oraz indeksy na psychologię.

 

Już po raz dwunasty zapraszamy uczniów szkół średnich do wspólnego poznawania tajników psychologii, zdobywania wiedzy o samym sobie, innych ludziach i świecie. – Każdy, kto jest zainteresowany psychologią, powinien spróbować sił w Turnieju. Jest to okazja do zgłębienia tej fascynującej dziedziny, a zdobyta wiedza – niezależnie od uzyskanego wyniku – stanowi nagrodę samą w sobie – zachęca Aleksandra Cywińska, laureatka VII edycji Turnieju. Potwierdza to Natalia Marczak, laureatka X edycji: – Uczestnicy sięgają po wiedzę pomocną w codziennym życiu – nie taką zapisaną drobnym druczkiem w podręcznikach, ale praktyczną wiedzę, która może im się przydać.

Tegoroczna edycja Turnieju rozpocznie się już 24 września. Od uczestników będzie wymagana m.in. znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” oraz wskazanej lektury turniejowej. Po kilku miesiącach nauki uczniowie najpierw sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji online. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału, który odbędzie się wiosną 2020 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody: indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ, a także stypendia i nagrody rzeczowe.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny zgłosić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup tegorocznej lektury turniejowej. Uczniowie mogą zgłaszać się do Turnieju również indywidualnie.

Regulamin, zasady uczestnictwa i wykaz wymaganych zagadnień już w wkrótce będzie można znaleźć na stronie www.charaktery.eu w zakładce Turniej. Więcej informacji – a także pierwszy artykuł turniejowy! – w październikowym numerze „Charakterów”.