X Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

 

Przygoda z psychologią

Już pod koniec października ruszy X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

– To prawdziwe święto psychologii! – wspomina finał poprzedniej edycji Turnieju Dorota Banaś, jedna z jego trzech laureatek. Razem z dwoma tysiącami uczniów z 240 szkół z całej Polski przez wiele miesięcy zgłębiała tajniki wiedzy psychologicznej, studiując zalecane artykuły i książki.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Turnieju rozpocznie się 27 października, a zakończy na początku kwietnia 2018 roku.
Od uczestników będzie wymagana m.in. znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” oraz książki Przeciw empatii Paula Blooma. Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę w marcu 2018 roku podczas eliminacji on-line. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału. Do udziału w Turnieju, jak w poprzednich latach, zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych – osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie powinny zgłosić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup książki Przeciw empatii oraz rocznej prenumeraty „Charakterów”.

Regulamin, zasady uczestnictwa i wykaz wymaganych zagadnień już w październiku będzie można znaleźć na stronie tutaj. Wkrótce ujawnimy też, jakie nagrody czekają w tym roku na zwycięzców. Będzie o co walczyć!

Dorota Banaś, laureatka IX edycji Turnieju:
– Udział w Turnieju Wiedzy Psychologicznej to przygoda! Dla mnie Turniej to przede wszystkim motywacja do zdobywania wiedzy. Materiały są napisane prostym i zrozumiałym językiem, co tylko zachęca do czytania. Możemy dowiedzieć się o wielu mechanizmach, które wpływają na nasze zachowanie, oraz o ciekawych eksperymentach, bardzo często opisywanych przez samych ich autorów. Te wiadomości nie są tylko teorią – pozwalają lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi. Na poszczególnych etapach Turnieju można sprawdzić się na różnych płaszczyznach – czytanie tekstu ze zrozumieniem, test wiedzy, logiczne myślenie, przemawianie. To trudne wyzwanie, ale bardzo inspirujące i rozwijające. W dodatku atmosfera podczas finału niewątpliwie ma swój urok – to prawdziwe święto psychologii! Jest jeszcze wiele plusów, powodów i argumentów, dlaczego warto wybrać tę przygodę. Ale o tym każdy musi przekonać się już sam. Serdecznie zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił.

Julia Michalak, laureatka IX edycji Turnieju:
– Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej był świetną okazją do sprawdzenia swojej wiedzy w dziedzinie, która mnie interesuje. Zasady rywalizacji były przejrzyste, co nie oznacza jednak, że brakowało adrenaliny. Przygotowanie do Turnieju bywało czasochłonne, jednak wysiłek okazał się wart nagrody – także wynikającej z dostępu do ciekawych i przystępnych źródeł wiedzy. Materiały turniejowe są dobrane tak, że stanowią wprowadzenie do psychologii, ale też ukazują jej bardziej szczegółowe zagadnienia. Jeśli pasjonujecie się psychologią, Turniej zdopinguje Was do pogłębiania wiedzy i będzie źródłem satysfakcji. Powodzenia!

Oto fragment lektury dla uczestników X Turnieju Wiedzy Psychologicznej - książka Paula Blooma "Przeciw empatii". Książkę można nabyć w naszym e-sklepie. Zapraszamy na www.sklep.charaktery.eu

Pobierz fragment książki (pdf)

Bloom-str_025_037.pdf (117.3 KiB)