XI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Wyniki eliminacji on-line zostaną opublikowane w piątek 01.03.2019 w zakładce Aktualności

 

Wkrótce Finał

W dniach 25-26.02.2019 uczestnicy 11. edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej wezmą udział w eliminacjach online, a w marcu odbędzie się wielki finał. Na najlepszych czekają indeksy na psychologię i inne atrakcyjne nagrody!

Turniej rozpoczął się w październiku ubiegłego roku, a zakończy się 30 marca wielkim finałem w Warszawie. W dniach 25–26 lutego wszyscy uczestnicy wezmą udział w eliminacjach on­line. 100 uczniów z najlepszymi wynikami przejdzie do finału. Będzie się on składać z dwóch części: pisemnego testu wiedzy psychologicznej oraz ustnego zadania problemowego – w drugiej części wezmą udział tylko ci uczestnicy, którzy najlepiej wypadną w teście pisemnym. Na zwycięzców czekają 3 indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Uczestnicy przygotowują się do Turnieju już od kilku miesięcy, zgłębiając literaturę turniejową: książkę Ja i inni oraz artykuły publikowane w „Charakterach”, oznaczone specjalną pieczęcią.

Loginy do eliminacji zostaną wysłane mailowo.

Karolina Bonarska, laureatka X edycji Turnieju:
– Turniej był doskonałą okazją nie tylko do zdobywania wiedzy, ale też nabywania nowych umiejętności, poszerzenia zainteresowania psychologią oraz poznawania fantastycznych, inspirujących ludzi. To szansa na świetną zabawę połączoną z rozwojem w wielu obszarach. Polecam udział w Turnieju każdemu, nie tylko tym, którzy interesują się psychologią.

Natalia Marczak, laureatka X edycji Turnieju:
– Oczywiście udział w Turnieju wymaga sporo pracy. Tematy są rozległe, a czasu – szczególnie przed finałem w Warszawie – wcale nie jest tak dużo. Jest to jednak niewątpliwie bardzo ciekawe doświadczenie. Psychologia nie jest, niestety, przedmiotem szkolnym, więc wiedza zdobyta w trakcie przygotowań do Turnieju znacznie wykracza poza tę z liceum. Uczestnicy sięgają po wiedzę przydatną w codziennym życiu – nie taką zapisaną drobnym druczkiem w podręcznikach, ale praktyczną.
Gorąco zachęcam do udziału w Turnieju. Warto to zrobić, żeby poszerzyć swoje horyzonty, lepiej poznać siebie, znaleźć ciekawe zainteresowania, poznać nowych ludzi. A jeżeli za pierwszym razem wynik nie będzie taki, jak byśmy chcieli, można spróbować jeszcze raz. Ja tak zrobiłam.