XI Turniej Wiedzy Psychologicznej

W październiku rusza XI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez magazyn „Charaktery”. Na zwycięzców czekają indeksy na psychologię!

– Turniej był doskonałą okazją nie tylko do zdobywania wiedzy, ale też poznawania fantastycznych, inspirujących ludzi – wspomina finał poprzedniej edycji Turnieju Karolina Bonarska, jedna z trzech laureatek. Razem z innymi uczniami z całej Polski przez wiele miesięcy zgłębiała psychologię, studiując zalecane artykuły i książki.

Tegoroczna edycja Turnieju rozpoczyna się 1 października. Od uczestników będzie wymagana m.in. znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” – oraz książki Ja i inni. Uczniowie najpierw sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji online. 100 osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału, który odbędzie się 30 marca 2019 roku w Warszawie. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody: nagrody rzeczowe, stypendia oraz – dzięki porozumieniu z Uniwersytetem Jagiellońskim – 3 indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ.

Do udziału w Turnieju zapraszamy uczniów szkół średnich – zainteresowani uczestnictwem w konkursie powinni zgłosić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup książki Ja i inni oraz rocznej prenumeraty „Charakterów”.

Karolina Bonarska, laureatka X edycji Turnieju:
– Turniej był doskonałą okazją nie tylko do zdobywania wiedzy, ale też nabywania nowych umiejętności, poszerzenia zainteresowania psychologią oraz poznawania fantastycznych, inspirujących ludzi. To szansa na świetną zabawę połączoną z rozwojem w wielu obszarach. Polecam udział w Turnieju każdemu, nie tylko tym, którzy interesują się psychologią.

Natalia Marczak, laureatka X edycji Turnieju:
– Oczywiście udział w Turnieju wymaga sporo pracy. Tematy są rozległe, a czasu – szczególnie przed finałem w Warszawie – wcale nie jest tak dużo. Jest to jednak niewątpliwie bardzo ciekawe doświadczenie. Psychologia nie jest, niestety, przedmiotem szkolnym, więc wiedza zdobyta w trakcie przygotowań do Turnieju znacznie wykracza poza tę z liceum. Uczestnicy sięgają po wiedzę przydatną w codziennym życiu – nie taką zapisaną drobnym druczkiem w podręcznikach, ale praktyczną.
Gorąco zachęcam do udziału w Turnieju. Warto to zrobić, żeby poszerzyć swoje horyzonty, lepiej poznać siebie, znaleźć ciekawe zainteresowania, poznać nowych ludzi. A jeżeli za pierwszym razem wynik nie będzie taki, jak byśmy chcieli, można spróbować jeszcze raz. Ja tak zrobiłam.