X Turniej Wiedzy Psychologicznej

Już zaczynamy!

Rusza X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez „Charaktery”. Do wygrania indeksy na psychologię!

Już po raz dziesiąty zapraszamy uczniów szkół średnich do wspólnego zgłębiania tajników psychologii. Wiedzę zdobędą wszyscy turniejowicze, na zwycięzców natomiast czekają wspaniałe nagrody: nagrody rzeczowe, stypendia oraz – dzięki porozumieniu z Uniwersytetem Jagiellońskim – trzy indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ. Jest o co walczyć!

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Turnieju rozpoczyna się 27 października, a zakończy się 7 kwietnia 2018 roku. Od uczestników będzie wymagana znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” od listopada 2017 do lutego 2018 roku, opatrzonych specjalną pieczęcią. W tym miesiącu jest to rozmowa z prof. Tadeuszem Tyszką pt. „Bezpieczni w oku cyklonu”. Lekturą Turnieju jest też książka Przeciw empatii Paula Blooma oraz obszary tematyczne odwołujące się do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych...”. Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę w marcu 2018 roku podczas eliminacji on-line. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału.
Uczniowie zainteresowani uczestnictwem w konkursie powinni zgłosić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup książki Przeciw empatii oraz rocznej prenumeraty „Charakterów”.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk prof. Edward Nęcka. Szczegółowy regulamin Turnieju, zasady uczestnictwa, wykaz wymaganych zagadnień oraz inne informacje można znaleźć na stronie www.charaktery.eu w zakładce Turniej.

Wiktoria Pacek, laureatka IX edycji Turnieju:
– Turniej był dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Okazją, by wiele się nauczyć, poznać ambitne i inspirujące osoby. Turniej odkrywa ciekawe aspekty psychologii, udowadnia, że psychologia jest nauką o życiu, o ludziach, że to nauka, która pomaga nam na co dzień żyć. A samo przygotowanie do kolejnych etapów konkursu jest bardzo przyjemne dzięki ciekawym tekstom, stanowiącym lekturę turniejową.

Oto fragment lektury dla uczestników X Turnieju Wiedzy Psychologicznej - książka Paula Blooma "Przeciw empatii". Książkę można nabyć w naszym e-sklepie. Zapraszamy na www.sklep.charaktery.eu

Pobierz fragment książki (pdf)

Bloom-str_025_037.pdf (117.3 KiB)