MATERIAŁ PR Wieści

Zregeneruj się!

Wakacje to dobry czas, żeby nauczyć się odpoczywać i dobre nawyki wdrażać w codzienne życie.

 

Spotkanie z kulturą
Kino, teatr, książki – to jeden z wielu ze sposobów na regenerację organizmu. Warto jednak zauważyć, że jeśli nasz wysiłek miał charakter umysłowy, psychiczny, taka forma odpoczynku niekoniecznie jest korzystna. Natomiast jeśli pracowaliśmy fizycznie, dobrze jest usiąść w fotelu z książką i przez jakiś czas myśleć o czymś zupełnie innym. Zasada jest prosta – odpoczynkiem od nauki, dokumentów, pracy biurowej i tym podobnych jest raczej spacer, wysiłek fizyczny. Relaks jaki fundujemy sobie po pracy fizycznej to na przykład lektura czy dobry film. Chodzi o to, aby zajmować się czymś innym niż dotychczas.

Siłownia i sport
Wiele osób twierdzi, że nie uprawiają sportów, ponieważ mają zbyt wiele pracy i na dodatkowy wysiłek nie pozwala im zmęczenie. Nic bardziej mylnego! Sport, regularny trening pomaga organizmowi paradoksalnie zregenerować siły. Organizm jest dotleniony, wzmacnia się także jego kondycja. Osoby, które na przykład regularnie biegają, twierdzą, że taki rodzaj zmęczenia, jaki daje trening jest przyjemny, pozwala odciążyć umysł i odprężyć się. Jeśli w ćwiczeniach przeszkadza nam jesienna i zimowa pogoda, warto wykupić sobie karnet na siłownię i zadbać o regularność ćwiczeń. Przyda się to szczególnie osobom, które pracują w biurach, długie godziny spędzając w pozycji siedzącej.

„Dolce far niente”
Tak zwane słodkie nieróbstwo też jest istotne. Czasem warto przez jakiś czas nie zajmować się zupełnie niczym. Usiąść w ogrodzie, patrzyć na zieleń drzew i pozwolić odpocząć oczom. Takiego relaksowania się trzeba się jednak nauczyć, wiele osób odczuwa wyrzuty sumienia, nie zajmując się „niczym pożytecznym”. Niezwykle istotny dla regeneracji organizmu jest także sen. W szczególny sposób powinniśmy zadbać o warunki, jakie stwarzamy sobie do spania. Istotna jest odpowiednia temperatura pomieszczenia, w którym śpimy, otaczająca nas ciemność, a przede wszystkim wygodny materac i poduszka. Żeby sen był efektywny, nie możemy obudzić się rano „połamani”. Poduszka Tempur to dobre rozwiązanie dla naszych kręgosłupów. Model z ergonomicznym podparciem zapewnia głowie, szyi i ramionom najwygodniejszą pozycję do spania. Dzięki temu, wypoczynek nocny będzie naprawdę skuteczny. A o to przecież najbardziej chodzi.

Wstecz