(red) Personalia

Zmarła autorka „Charakterów”

15 lutego zmarła Beata Banasiak-Parzych, nasza stała współpracowniczka, autorka kilkudziesięciu tekstów, w których przyglądała się najnowszym zjawiskom socjologicznym i psychologicznym. Miała 46 lat.

Beata Banasiak-Parzych była socjologiem rodziny, absolwentką Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (ukończyła specjalizację w zakresie pomocy terapeutycznej i socjalnej oraz pracy z rodziną). Była założycielką i prezesem Stowarzyszenia na rzecz Niezależnych Inicjatyw Rodzinnych LATONA, popularyzującego zakładanie lokalnych grup wsparcia/klubów dla matek. Od wielu lat swoją wiedzą oraz doświadczeniem wspierała matki i ojców, udzielając porad z zakresu trudności towarzyszących początkom rodzicielstwa.

Autorka książki „Depresja poporodowa: kobieta, małżeństwo, rodzina”, a także artykułów dotyczących problemów społecznych i zdrowotnych. Z „Charakterami” współpracowała od 2009 roku, na naszych łamach ukazało się 60 jej tekstów (jej ostatni tekst ukaże się w kwietniowym numerze „Charakterów”). Na naszym portalu prowadziła również bloga „Okiem socjologa rodziny”. Publikowała także w magazynie „Gaga”, „Magazynie Pielęgniarki i Położnej” i w serwisie Dzieci.pl.

Zawsze ciekawa świata, ludzi, książek i najnowszych badań. Zawsze z wielkim sercem dla rodzin potrzebujących pomocy.
W numerze kwietniowym „Charakterów” opublikujemy Jej ostatni tekst.
Beato, bardzo będzie nam brakować Twojej serdeczności i Twoich literek...

Redakcja „Charakterów”

Wstecz