MATERIAŁ PR Komunikaty

Zielona herbata przed medytacją

Jeśli chcesz poczuć odprężenie, a równocześnie wzmocnić swoją koncentrację, to... sięgnij po zieloną herbatę. Mnisi przed medytacją zaparzają sobie właśnie ten napój - skorzystaj z ich sekretu!

Matcha – tajemnica azjatyckich mnichów

Zielona herbata matcha ma swoje korzenie głęboko zakopane w kulturze ludów Wschodu. Według legend mnich Bodhidharma – założyciel buddyzmu – miał przez wiele lat medytować. Gdy odczuł już znużenie, oderwał sobie powieki, żeby mu nie opadały. Odrzucił je na bok, a tam gdzie upadły, miał wyrosnąć krzew matcha.
Picie tej odmiany zielonej herbaty stało się tradycją i stanowi cały ceremoniał nie tylko wśród mnichów, ale i zwykłych ludzi.

Ekskluzywna i bardzo pobudzająca herbata

Matcha jest znana od lat w krajach Dalekiego Wschodu, a dziś robi furorę i u nas!
Nic dziwnego – ta japońska ekskluzywna herbata ma niesamowite właściwości. Być może zawdzięcza je temu, że powstaje jedynie z Tencha, herbaty jednego z najwyższych gatunków? Pewnie dlatego jest także tak droga: dobrej jakości matcha kosztuje od ok. 20 funtów za 40 gram.

Matcha przybiera postać zielonego pudru. Zawiera w sobie sporą dawkę witaminy C oraz L-teaniny – sprawia więc, że rzadziej chorujemy oraz łatwiej się uspokajamy. To właśnie działanie napoju wykorzystujemy, gdy popijamy matchę w trakcie medytacji.

Znajdziemy w niej także przeciwutleniacze, błonnik pokarmowy, potas, sód, żelazo, cynk i potas. Matcha jest też dużo zdrowsza od tradycyjnej zielonej herbaty, ponieważ zawiera aż 137 razy więcej antyoksydantów.
Uwaga – ta herbata zawiera mnóstwo kofeiny, dzięki czemu postawi Was na nogi szybciej niż kawa!

Herbata nie tylko do picia

Co ciekawe, matcha świetnie sprawdza się w kuchennych przepisach, które wykraczają poza filiżankę gorącego naparu.
Matchę można dodawać do zup i sałatek, zielony puder jest również doskonałym uzupełnieniem deserów w kuchni japońskiej. Możecie spotkać ciasta czekoladowe z matchą, kawę latte o smaku matchy czy lody posypane matchą.
Pamiętajmy jednak, że najlepsze rezultaty dla naszego zdrowia przyniesie w formie odpowiednio przygotowanego naparu z wysokogatunkowych liści.

Wciąż za mało informacji? Na www.herbata.info znajdziecie jeszcze więcej o zielonej herbacie matcha i jej właściwościach!

Wstecz