MATERIAŁ PR

Zegarki dla młodej mamy

W pierwszej chwili pewnie zadacie sobie pytanie czy mama potrzebuje naprawdę specjalnego zegarka? Jak się zaraz przekonacie warto zwrócić uwagę na niektóre detale, aby chronić zarówno czasomierz przed malcem jak i odwrotnie.

Wielkość zegarka i materiały

Wybierając zegarek dla młodej mamy należy zwrócić uwagę na wielkość całego czasomierza oraz wystających z niego elementów. Najlepiej jeśli zegarek jest duży i nie posiada elementów, które mogłyby odpaść lub zostać . Tym samym do codziennego użytku doskonale nadają się zegarki sportowe z wyświetlaczami elektronicznymi, ponieważ ich bryła jest zazwyczaj zwarta i znacznie zmniejsza się ryzyko, że malec połknie jakiś element. Wybierając zegarek warto tez zwrócić uwagę na to, aby był wykonany z przyjaznych materiałów. W przypadku mam najlepiej jeśli jest to tworzywo sztuczne. Ma ono bowiem wiele zalet. Przede wszystkim jest miękkie i elastyczne, co jest ważne, jeśli zegarek przypadkowo wpadnie w rączki malucha. Ponadto czasomierze mające obudowę z tworzywa sztucznego nie rdzewieją dzięki czemu są bardziej trwałe.

Ważne funkcje

W przypadku mam małych dzieci istotne jest też, aby zegarki były wstrząsoodporne i wodoszczelne. Każdy rodzic malucha wie, że dzieci są bardzo ciekawskie i chętnie wypróbowują wytrzymałość różnych przedmiotów. Także zegarki mogą przypadkiem dostać się w niepowołane rączki a nierzadko także do buzi. Jeśli zegarek nie jest wodoszczelny wówczas może okazać się, że jego mechanizm nagle przestanie działać, gdyż został zaśliniony. Można też z łatwością sobie wyobrazić, że czasomierz może się też znaleźć na podłodze „przypadkiem” spadając z półki czy stolika. W takich wypadkach prosta budowa i obudowa z tworzywa sztucznego może go uratować. Jeśli chodzi o samo urządzenie dobrze, jeśli zegarek posiada także stoper czy budzik, które ułatwiają organizację niektórych czynności domowych.

Gdzie kupić dobry zegarek dla mamy?

Na koniec warto zadać sobie pytanie, gdzie kupić taki super zegarek dla młodej mamy. Na to pytanie łatwo odpowiedzieć – w dobrych sklepach z zegarkami. Nie musi to być wcale bardzo drogi model czasomierza. Wiele mam poleca najprostsze zegarki sportowe Casio, które spełniają wszystkie wyżej wymienione funkcje. Podobnie zegarki damskie od czaszegarkow.pl mogą się sprawdzić. Szczególnie warte polecenia są modele Baby-G – są modne, kolorowe a zarazem bardzo odporne i każdemu maluchowi się oprą – nawet jeśli zaatakuje je swoimi ząbkami.

***

Wstecz