(red) Wydarzenia

XXIX Sympozjum Polsko - Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego

„Nie mamy już czasu. Psychiatria: czas i pieniądz” to hasło XXIX Sympozjum Polsko - Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego, które odbędzie się w dniach 27 - 29 września, w Gütersloh, w Niemczech.

W trakcie Sympozjum organizatorzy chcą poruszyć kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest świadomość upływu czasu, przemijania, konsekwencji jakie to dla nas wszystkich niesie. Kolejnym zagadnieniem związanym z czasem są różnorodne ograniczenia, wielość zadań jakie niesie ze sobą życie. Stąd tytułowe „na to nie mamy czasu”.

Na co warto mieć czas, jak sobie radzić z tym ograniczeniami, jak dobrze wykorzystywać swój czas, o tym wszystkim będą rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami uczestnicy sympozjum. W trakcie wydarzenia poruszone zostanie także zagadnienia związane z psychogeriatrią, bardzo ważnym a często zaniedbywanym obszarem psychiatrii.

Jak znaleźć czas dla osób wieku podeszłym, jak zorganizować opiekę nad nimi. Ważną inspiracją w odpowiedzi na te pytania mogą być doświadczenia ośrodka w Gütersloh, który należy do wiodących centrów psychogeriatrii w Niemczech.

Patron medialny: „Charaktery”.

Więcej: www.p-ntzp.com.


Wstecz