Wydarzenia

XI edycja Dni Mózgu

Wydarzenie odbędzie się 12 marca w Warszawie. Organizatorami konferencji, której celem jest popularyzacja neuronauki, są: Fundacja na rzecz popularyzacji i rozwoju neuronauki „Mózg!” oraz Koło Neuronauki Uniwersytetu SWPS.

 W części wykładowej wystąpią: prof. Małgorzata Kossut (IBD PAN), która opowie o tym jak mózg tworzy ślad pamięciowy; prof. Piotr Durka (FUW UW), który zapozna uczestników wydarzenia z tematyką interfejsów mózg-komputer; dr Mateusz Gola (IP PAN, UCSD San Diego), który odpowie na pytanie czy można uzależnić się od seksu; dr Rafał Czajkowski (IBD PAN) opowie o tym, jak mózg tworzy mapy w przestrzeni; mgr Łukasz Okruszek (UW) zgłębi tajemniczy temat łączący zjawisko schizofrenii, ruch biologiczny, interakcje społeczne i...kropki.

W ramach wydarzenia odbędą się także interaktywne pokazy najnowszych technologii. Wśród atrakcji miedzy innymi: wykrywacz kłamstw, Wirtualna rzeczywistość, drukarką 3D, okulary z wbudowanym okulografem, nowoczesny elektroencefalograf, wirtualne i namacalne mózgi.

Patronat medialny: „Charaktery”. Więcej: www.fundacjamozg.pl, www.facebook.com/fundacjamozg oraz https://www.facebook.com/events/529707647191315/

Wstecz