MATERIAŁ PR Styl życia

Wyraź siebie przez ozdoby świąteczne – zrób to sama!

Chcesz, aby Twoje bożonarodzeniowe dekoracje oddały nie tylko świąteczny nastrój, ale także wyraziły Twoje charakter i styl? Jeśli nie lubisz zakupów lub wolisz zaoszczędzić pieniądze, spróbuj swoich sił w domowym wykonaniu ozdób świątecznych. Zrób to sama!

Ozdoby świąteczne – zrób to sama! Ale z czego?

Pamiętaj o tym, że wystrój domu mówi dużo o Twoich zainteresowaniach i stylu życia. Nie inaczej jest w przypadku bożonarodzeniowych dekoracji. One również zdradzą świątecznym gościom to, czym się interesujesz lub co jest dla Ciebie ważne. By skutecznie wyrazić siebie ozdobami świątecznymi, zrób to sama – tylko wtedy bożonarodzeniowy wystrój Twojego domu będzie odzwierciedlał Twój styl życia! Co mogą mówić o Tobie świąteczne dekoracje i z czego możesz je wykonać?

Dbasz o środowisko?

Zrób swoje świąteczne ozdoby z materiałów, które planowałaś wyrzucić. Z kartonowych opakowań wytnij gwiazdy lub dzwonki. Możesz też zrobić bombki z korków albo plastikowych zakrętek, łącząc je w różne kształty i oklejając kolorowymi papierem lub wełną. Pomaluj lub ozdób w inny sposób szklane butelki i zrób z nich piękne świeczniki.

Lubisz naturę?

Do zrobienia ozdób wykorzystaj dary przyrody, np. szyszki, mchy czy ptasie pióra. Z szyszek możesz wykonać piękne girlandy. Mchami wypełnisz świeczniki, a pióra posłużą do zrobienia miękkich i puszystych wieńców, które powiesisz na drzwiach.

Jesteś osobą otwartą i ciekawą świata?

Zrób na drutach świąteczne skarpety, w jakich amerykańskie dzieciaki znajdują prezenty w bożonarodzeniowy poranek. Możesz też udekorować dom świerkowymi girlandami. Wzorem Amerykanów wspólnie z rodziną wykonaj świąteczną szopkę i postaw ją przed domem. Możesz też poszukać inspiracji w innych częściach świata.

Cenisz tradycję?

Wspólnie z dziećmi wykonaj świąteczne ozdoby z kolorowych papierów lub bibuły. Możesz też upiec pierniki w kształtach choinek, bombek czy gwiazdek, i ozdobić je lukrową polewą.

Lubisz rozkoszny aromat?

Zrób ozdoby świąteczne z owoców i aromatycznych przypraw. Wbij goździki w pomarańcze lub jabłka – takie aromatyczne bombki powieś na choince i ciesz się zapachem, który rozniosą po całym pokoju. Jeśli ozdobisz świeczniki cynamonem lub laskami wanilii, pod wpływem ciepła przyprawy te uwolnią swój aromat.

To tylko kilka pomysłowych rozwiązań na własnoręczne wykonanie ozdób świątecznych, którymi wyrazisz siebie. Zainspiruj się nimi lub wymyśl coś, co jeszcze bardziej wpasuje się w Twoje charakter i gust. 

Wstecz