MATERIAŁ PR Wieści

Wiosenne porządki, czyli książki, które pomogą Ci się na nowo zorganizować

Początek wiosny, to idealny moment, by przeprowadzić generalne porządki. Nie powinny one jednak dotyczyć jedynie naszych szaf, ale wszystkich aspektów życia. Oto przegląd najlepszych tytułów, które pomogą zorganizować się na nowo!

Chwyć byka za rogi, a marzenia przekuj w cele!Po zimowym okresie, który zwykle powoduje spory spadek energii, dość trudno się zorganizować. Na szczęście dni robią się coraz dłuższe, a 24-godzinna doba wydaje się trochę rozciągać. Jak skorzystać z niej w 100% i ułożyć swoje codzienne i niecodzienne sprawy? Z pomocą przychodzi „Ogarnij swój dzień” Kariny Sęp, która podpowiada w jaki sposób efektywnie korzystać ze sprzyjających okoliczności, pomocy bliskich i przyjaciół, a nawet nowoczesnych technologii, by zrealizować wszystkie cele zapisane na liście „to do”. Do nich trzeba jednak podejść ze zdrowym dystansem. A jak go zachować i nauczyć się śmiać w każdej sytuacji? Odpowiedzi polecamy poszukać w książce „Joga śmiechu. Droga do radości”.Wiosenne porady specjalnie dla pańAbsolutny must have w damskiej torebce, szczególnie dla pań, które chcą uporządkować swoją zabieganą codzienność, to „Ogarnij się i zacznij żyć. Porady dla nie całkiem doskonałych” - napisana z humorem i bardzo motywująca książka, która nie tylko pomaga lepiej zorganizować swój czas, ale także zachęca do medytacji, ćwiczeń i zmiany sposobu myślenia. A dla młodszych dziewcząt, które jeszcze nie poradziły sobie z zimowym przygnębieniem, proponujemy „W końcu czyje to życie?” znanej psycholog Lidii Papadopoulos – książkę, która podpowiada jak mieć 20 lat i żyć według swoich zasad.

A dla tych, które chcą stać się wojowniczkami i zawalczyć odważnie o swoje marzenia, polecamy książkę Ewy Anny Swat „Kobieto walcz i dopnij swego”. Bardzo inspirujące zestawienie sylwetek spełnionych kobiet i skutecznych rad, które zachęcają do działania już od pierwszych stron lektury. Jeśli jednak głównym marzeniem jest osiągnięcie sukcesu, z pewnością przyda się nieco edukacji finansowej. „Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet” to jednak nie tylko źródło interesującej wiedzy, ale także potężny zastrzyk energii.

Wiosna w kuchni, czyli lekkie menu dla zdrowia i świetnej formyWiosna to także świetny moment, by poświęcić więcej uwagi temu, co znajduje się na naszych talerzach. Wakacje coraz bliżej i powrót do dobrej formy jest wymagany, a wszelkie zmiany w organizmie zaczynają się oczywiście… w kuchni! Aby pozbyć się „zimowych” pozostałości, polecamy na początek „Alkaliczny detoks” Beaty Sokołowskiej, który świetnie sprawdzi się w duecie z książką „Diet coaching. Pierwsza polska książka o świadomym odżywianiu się”. Zapracowanym i maksymalnie zajętym, którzy nie mają czasu na kulinarne eksperymenty, dorzucamy dodatkowo „Jedz i pracuj” – tytuł, który w doskonały sposób pomaga jeść zdrowo i nie tracić czasu w kuchni.Pamiętajmy jednak, że wiosna to także świetny okres na przyjęcia na świeżym powietrzu. Co przygotować dla najbliższych, by czerpać przyjemność z biesiadowania i… oczywiście jedzenia? W tym wypadku pomoże „Pysznie dla rodziny i przyjaciół” – wyjątkowo smaczna książka od Gosi Wieruszewskiej i Joanny Drzazgi.

Książki poleca księgarnia internetowa Gandalf z Łodzi.

Wstecz