Wydarzenia

„W Związku z Rodziną”

- to Ogólnopolski Cykl Spotkań, który odbędzie się w dniach 9 -13 maja w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Psychoterapii “Dialog” Uniwersytetu Warszawskiego.

Cykl spotkań „W Związku z Rodziną” jest stworzony z myślą o zainspirowaniu dyskusji na temat nowych charakterystyk i zmieniającej się formy współczesnej rodziny oraz związków partnerskich. Jest to kontynuacja cyklu „Tydzień Rodzin”, który odbywał się przez ostatnie trzy lata na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualna edycja jest próbą uniwersalizacji problematyki dotyczącej rodziny oraz poszerzenia jej o wątki związane z relacjami romantycznymi, których charakter odpowiada dynamicznym zmianom towarzyszącym rozwojowi społecznemu.

Podczas warsztatów i wykładów prelegenci przybliżać będą problematykę związków na odległość, psychoterapii par oraz wykorzystywania nowych mediów w tworzeniu i utrzymywaniu relacji. Wystąpią miedzy innymi: dr Małgorzata Kałaska- psycholog społeczny, doradca i coach rodzinny;  Andrziej Gryżewski- założyciel gabinetu psychoterapii seksualnej „CBTseksuolog”, psycholog, seksuolog, psychoterapeuta behawioralno-poznawczy, certyfikowanego edukatora seksualnego oraz  dr Sylwię Urbańską- socjolożkę pracującą w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, członkinię Komisji ds. Migrantów przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, zajmującą się przemianami współczesnych rodzin i wzorców płci, doświadczeniem i dyskursami macierzyństwa, migracjami i zmianą społeczną.

Cykl spotkań skierowany jest zarówno do studentów kierunków społecznych i humanistycznych jak i osób zainteresowanych. Patronat medialny „Charaktery”. Więcej: www.skndialog.pl/index.php/tydzien-rodzin

 

Wstecz