MATERIAŁ PR Styl życia

W jaki sposób wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Moment oświadczyn to niezwykle ważna chwila w życiu każdego mężczyzny. Podstawą jest oczywiście wybór właściwego pierścionka zaręczynowego, który może być problematyczny. Na co więc zwracać uwagę, by zakupiona biżuteria podbiła serce wybranki?

fot: fotolia.com, 144317468 | Autor: kei u

Podstawową kwestią, nad którą należy się zastanowić podczas wyboru pierścionka zaręczynowego jest z całą pewnością kruszec, z jakiego został on wykonany. Współcześnie pierścionki te nie muszą być wykonane z klasycznego, żółtego złota i coraz więcej mężczyzn odchodzi od tego pomysłu na rzecz biżuterii wykonanej z innego metalu.

Zwróć uwagę na indywidualny gust

Warto więc pamiętać, że biżuteria ta ma przede wszystkim odpowiadać indywidualnemu gustowi naszej wybranki. Uwzględnić tu należy przede wszystkim jej upodobania oraz biżuterię, którą nosi na co dzień. Jeżeli nasza partnerka preferuje biżuterię wykonaną ze srebra, wówczas możemy rozejrzeć się za pierścionkiem wykonanym z białego złota, który od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Złote pierścionki to gwarancja ponadprzeciętnej wytrzymałości oraz wysokiej odporności na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, że biżuteria wykonana ze złota nie będzie służyć osobom z alergiami – wówczas doskonałym pomysłem okaże się zakup pierścionka zaręczynowego wykonanego z tytanu.

Brylant, szafir, czy szmaragd?

Klasyczny zaręczynowy pierścionek kojarzy się przede wszystkim z biżuterią wysadzaną brylantami. Jego cena może być wysoka, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup pierścionków wysadzanych innymi, równie eleganckimi i przyciągającymi spojrzenia kamieniami. Współcześnie modne stają się kolorowe kamienie szlachetne, takie jak rubiny, szafiry, czy też szmaragdy, które nadają pierścionkom innego i nieco bardziej nowoczesnego charakteru. Jeżeli jednak nasza wybranka preferuje modele klasyczne, wówczas możemy zdecydować się na nieco tańsze cyrkonie, które prezentują się równie efektownie, jak brylanty.

Idealny rozmiar pierścionka

Nie bez znaczenia jest także sam rozmiar pierścionków zaręczynowych. Oczywiście najprostszym sposobem byłoby zapytanie o to swojej ukochanej, jednakże wówczas niespodzianka związana z chwilą zaręczyn spełzłaby na niczym. Co więc zrobić takiej sytuacji? Dobrym pomysłem będzie zapytanie o to najlepszej przyjaciółki naszej wybranki, która z pewnością chętnie pomoże nam zdobyć tego typu informacje. Bez wątpienia tego typu biżuteria musi być wyjątkowa. Znając zarówno upodobania, jak i rozmiar palca swojej wybranki, z całą pewnością znajdziemy idealny pierścionek zaręczynowy, który wpasuje się w jej gusta w 100%.

Wstecz