(red) Wydarzenia

Uważaj na głowę

Czym jest choroba psychiczna, na czym polega leczenie i jak wygląda zdrowienie – przybliża wystawa „Uważaj na głowę”, którą można zobaczyć w podziemiach Szpitala Specjalistycznego w Kobierzynie.

„Uważaj na głowę” – to tytuł stałej wystawy, którą można oglądać w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie-Kobierzynie. Opowiada ona o tym, czym jest choroba psychiczna, o leczeniu i zdrowieniu. Robi to jednak nie poprzez definicje medyczne czy diagnozy, lecz poprzez przedmioty i świadectwa osób, które doświadczyły choroby. Na wystawie zgromadzone są bowiem historie osób, które się leczyły lub leczą w Szpitalu Babińskiego. Pacjenci też sami oprowadzają po wystawie.

Wystawa stworzona została w ramach projektu „Kobierzyn Bliżej. Przeciw stygmatyzacji chorujących psychicznie”. Jest to wspólny projekt Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego, Stowarzyszenia Antropologicznego Archipelagi Kultury oraz Fundacji Revita Kraków-Kobierzyn.

Wystawę można zwiedzać w Szpitalu w Kobierzynie (ul. dr J. Babińskiego 29, Kraków) w soboty w godz. 12.00-15.00 i w niedziele w godz. 11.00-14.00, a także we wtorki w godz. 10.00-14.00 (grupy zorganizowane). Zwiedzanie jest bezpłatne.

Szczegóły na stronie: https://babinski.pl/kobierzyn-blizej-2/uwazaj-na-glowe/

 

Wstecz