MATERIAŁ PR Styl życia

Urządzanie biura. Jak zmotywować się do pracy?

Biuro jest miejscem, które może mieć decydujący wpływ na jakość naszej pracy. Sterylne i puste wnętrza bywają bardziej denerwujące, niż te z przytulną atmosferą. Oto kilka wskazówek, które pomogą w urządzeniu pomieszczenia sprzyjającego koncentracji.

Najważniejszym elementem w każdym biurze jest oczywiście wygodne stanowisko pracy. Odpowiednie biurko powinno posiadać jasny i matowy blat o minimalnej szerokości 120cm. Musimy zmieścić na nim akcesoria biurowe, komputer i klawiaturę. W zwiększaniu motywacji równie istotny jest porządek.

Porozrzucane na biurku papiery nie sprzyjają myśleniu, do tego wyglądają niechlujnie. Dlatego zadbajmy o wystarczającą ilość szuflad i szafek w naszym otoczeniu, które powinny znajdować się m.in. tuż pod ręką, czyli w samym biurku.

Istotny wpływ na psychikę ma również kolorystyka wnętrza. Ściany powinny być jasne. Unikajmy krzykliwych, ostrych barw – na dłuższą metę będą męczyć umysł i wzrok, dlatego zdecydowanie lepiej urozmaicić pomieszczenie za pomocą kolorowych dodatków. Na ścianie nie umieszczajmy reprodukcji dawnych malarzy, zamkniętych w masywnych ramach. Niestety, taka ozdoba przytłacza i sprawia, że wnętrze wygląda staroświecko.

Bezpieczniejszą i bardziej stylową dekoracją ściany będzie nowoczesna forma sztuki. W przypadku biura najlepiej sprawdzą się estetyczne, minimalistyczne fotografie. Idealnym rozwiązaniem dla większych i mniejszych pomieszczeń są fototapety. W Decoplanet znajdziesz dziesiątki oryginalnych, estetycznych modeli, które dodadzą biurowej aranżacji charakteru i dynamiki.

Jak dobrać meble do biura?

W pobudzaniu koncentracji znaczenie ma nie tylko kolor ścian, dodatki i biurko, ale również to, jak wygląda reszta wyposażenia. W tej kwestii musimy zdać się na swój gust – ważne jednak, aby były to meble o wzornictwie pasującym do naszej branży. Jeżeli chcemy wzbudzić w odwiedzających nas osobach respekt, dobrze jest wybrać masywniejsze, ciemne wyposażenie.

Gdy zależy nam na wywołaniu skojarzeń z dynamiczną, kreatywną pracą, zdecydujmy się na meble kolorowe, a jeżeli zamierzamy podkreślić swój profesjonalizm, postawmy na stonowane, klasyczne i eleganckie formy. Pamiętajmy, że styl biura musi odzwierciedlać charakter naszego biznesu.

Podsumowując, urządzając miejsce sprzyjające pracy lepiej uważać na nadmiar kolorów i dodatków. Jeżeli wybieramy barwne wyposażenie, reszta powinna pozostać w stonowanych, neutralnych barwach – i na odwrót, gdy decydujemy się na „bezpieczne” meble, kolorystykę zastosujmy w dodatkach, np. w zdjęciach na ścianach, estetycznej fototapecie, roślinach, akcesoriach. Im lepiej rozplanujemy swoją przestrzeń, tym łatwiej wprawimy swój umysł w stan wyciszenia i koncentracji. Najważniejsze, aby zachować umiar i unikać nadmiaru pobudzających, krzykliwych barw oraz kształtów.

Wstecz