(red) Wydarzenia

Tydzień Mózgu 2018

„Młody mózg” to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Tygodnia Mózgu, który odbędzie się w dniach 12 – 17 marca w Warszawie.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Państwowej Akademii Nauk w Warszawie, Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego (PTBUN), Komitet Neurobiologii PAN oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

„Mózgowych“ atrakcji i naukowych wrażeń z okazji tego święta z pewnością nie zabraknie. Podczas wykładów, które odbywać się będą od 12-16 marca o godzinie 17.00, wybitni specjaliści będą poszukiwać odpowiedzi na następujące pytania dotyczące młodego mózgu:

  • Jak wyglądać powinien jego prawidłowy rozwój?
  • Jakie są jego społeczne potrzeby?
  • Jak wygląda jego życie emocjonalne, kiedy głoduje?
  • Czy to prawda, że dwujęzyczny mózg „wygląda“ i „zachowuje się“ inaczej od tego, który posługuje się tylko jednym językiem?
  • Czy możliwe jest, aby mózg od urodzenia był przygotowany do nauki matematyki?

Ostatniego dnia wydarzenia odbędzie się Dzień Interaktywnych Pokazów. W tym roku podzielony został na trzy różne sekcje (wszystkie odbędą się 17 marca w godz.: 11.00 – 15.00):

1. Dzień mózgu dla najmłodszych


2. Jak wygląda mózg z zewnątrz i od środka


3. Nowoczesne technologie w badaniach ludzkiego mózgu


Na uczestników czekać będzie wiele technologicznych atrakcji, między innymi: wirtualna rzeczywistość (Neurodevice), EEG (Pracownia Psychofizjologii IBD), Interfejs Mózg- Komputer (BrainTech), czy nowoczesny program neurorehabilitacyjny Neuroforma (Titanis).

Tydzień Mózgu zakończy się pokazem filmu „Photon”, który zabierze uczestników w artystyczną podróż od początków istnienia wszechświata i materii, przez ewolucję życia, w tym ewolucję możliwości mózgu, aż po wizję przyszłości. Po projekcji organizatorzy zapraszają do udziału w dyskusji z twórcą filmu Normanem Leto.

Patron medialny: „Charaktery”.

Więcej: http://www.nencki.gov.pl/mlody-mozg-tydzien-mozgu-2018-w-instytucie-nenckiego

 

Wstecz