Wydarzenia

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

- od wielu lat jest obchodzony także w Polsce. W tym roku „Charaktery” objęły patronatem wydarzenia zorganizowane z tej okazji w Łodzi i Lublinie.

Łódzkie Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół POMOST organizuje obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego już po raz 15. Podczas imprezy, która będzie miała miejsce 10 października, odbędą się bezpłatne konsultacje z udziałem psychologów, psychiatrów i terapeutów oraz warsztaty edukacyjno- -terapeutyczne. Będzie można się dowiedzieć, jakie symptomy sugerują poważne zaburzenia, jakie są szanse wyjścia z kryzysu oraz poznać skuteczne metody terapii i leczenia.

Więcej: www.pomost-lodz.org.

Po raz pierwszy w obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego włączy się Katolicki Uniwersyt Lubelski Jana Pawła II. Sekcja Psychoterapii Koła Naukowego Studentów Psychologii KUL przez dwa dni – 10 i 11 października – przybliżać będzie zainteresowanym tematykę zaburzeń i chorób psychicznych oraz czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Poruszana będzie także tematyka motywacji, samorealizacji oraz psychologii pozytywnej. Podczas wydarzenia odbędzie się cykl miniwykładów, prowadzonych przez wybitnych lubelskich psychologów. W trakcie obchodów ŚDZP przewidziane są także warsztaty z arteterapii, muzykoterapii i radzenia sobie ze stresem.

Więcej: www.facebook.com/kulknsp.

 

Wstecz