MATERIAŁ PR Komunikaty

Sposób na oszczędny i ekologiczny transport

W Polsce około 33% przejazdów w transporcie drogowym to tzw. puste przebiegi czyli samochody, które jadą bez ładunku lub nie w pełni załadowane. W 2010 roku powstał serwis internetowy Clicktrans.pl, który stara się naprawić tą sytuację.

Clicktrans.pl jest serwisem łączącym osoby szukające bezpiecznego transportu dla swojej przesyłki z przewoźnikami, którzy jadą w danym kierunku i mogą wziąć dodatkowy ładunek.

Serwis ten jest szczególnie przydatny w przypadku transportu przesyłek o dużych, nietypowych rozmiarach takich jak np. przeprowadzki, transport mebli, samochodów, motocykli, palet, paczek czy nawet zwierząt. Dzięki potencjałowi tysięcy przewoźników z Polski i całej Europy działających na Clicktrans.pl udało się zapobiec emisji ponad 4 milionów kilogramów dwutlenku węgla. Taki sposób organizacji transportu to również oszczędność – dzięki wykorzystaniu przewoźników jadących już w danym kierunku, Polakom udało się zaoszczędzić już ponad 20 milionów złotych. Clicktrans.pl wpisuje się w zasadę sharing economy w transporcie - współdzielenie usług to oszczędności dla środowiska oraz dla zlecających transport.

Wystarczy wystawić bezpłatne ogłoszenie, które trafia od razu do tysięcy zweryfikowanych firm gotowych przewieźć przesyłkę. Dzięki tej formie zlecania transportu można oszczędzić do 60% kosztów transportu. Wszystkie firmy działające w serwisie są dokładnie zweryfikowane i posiadają komentarze poprzednich zleceniodawców, co powoduje, że ta forma zlecenia transportu jest bezpieczna. Clicktrans.pl to kilkanaście tysięcy przewoźników w jednym miejscu, którzy codziennie kursują zarówno po trasach polskich jak i europejskich.

Serwis działa w całej Europie i jest dostępny też dla zleceniodawców z zagranicy pod domeną Clicktrans.com. Za pośrednictwem serwisu można zlecić transport np. motocykla z Londynu do Gdańska czy przeprowadzki z Francji do Niemiec. Z pomocą Clicktrans.pl zlecono już ponad 100 tysięcy usług transportowych.

Wstecz