(red) Wydarzenia

„Śladami Marii Curie-Skłodowskiej…”

„Śladami Marii Curie-Skłodowskiej…” to hasło konferencji, która odbędzie się 25 maja w Lublinie. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.

Jest to kolejna inicjatywa organizowana w ramach obchodów 150. rocznicy urodzin Marii Curie-Skłodowskiej. Podczas konferencji  wygłoszone zostaną referaty dotyczące portretu Marii Curie- Skłodowskiej jako kobiety, naukowca, jej życia, twórczości oraz relacji społecznych. Poruszone zostaną również kwestie rodzinne, związane m.in. z dokonaniami Józefa i Władysława Skłodowskich.

Prelegenci zaznaczą także rys historyczny minionej epoki, dyskutując m.in. na temat roli kobiet przełomu XIX i XX wieku. Wśród prelegentów m.in.: prof. Cezary Domański, dr Ireneusz Sadurski, dr Barbara Kalinowska – Witek. Inicjatywę wypełni także duża dawka kultury: muzyka w wykonaniu dra hab. Mirosława Grusiewicza, wystawa prac, scenki teatralne realizowane przez studentów kierunku Animacja kultury oraz Samorządu Studentów i Doktorantów - w sposób szczególny wprowadzą w proponowaną przez organizatorów tematykę.

Patron medialny „Charaktery”.

Więcej: www.umcs.pl/pl/informacje-prasowe,4623,-sladami-marii-curie-sklodowskiej-zaproszenie-na-konferencje,49695.chtm

 

Wstecz