MATERIAŁ PR Komunikaty

Skok spadochronowy w tandemie. Przetestuj swoją odwagę i udowodnij sobie, że możesz

Spadochron nie jest tylko dla tych, którzy mają za sobą specjalne szkolenia, a także szczególne predyspozycje. Teraz skok może odbyć praktycznie każdy z nas – wystarczy tylko skorzystać z usług ośrodka spadochroniarskiego organizującego skoki tandemowe.

Wielu z nas wydaje się, że skok spadochronowy jest czymś wymagającym ogromnej odwagi, ponieważ trzeba postawić krok w chmury, gdzie pod stopami nie ma się żadnej podpory. Jednak tak naprawdę, co udowadniają skoki tandemowe, odwaga wprawdzie jest potrzebna, ale wtedy, gdy skacze się razem z kimś innym, ponieważ to właśnie na tym polega skok tandemowy, można o wiele łatwiej podjąć decyzję i bawić się jeszcze lepiej.

Na czym polegają tandemowe skoki spadochronowe?

Skoki tandemowe polegają na zastosowaniu specjalnej uprzęży tandemowej, która łączy dwie osoby. Uczestnikami skoku są wówczas pilot tandemu – najczęściej w tę rolę wciela się instruktor spadochroniarstwa posiadający na swoim koncie tysiące podobnych skoków, to on odpowiada za kwestie techniczne i bezpieczeństwo, drugą osobą jest natomiast pasażer, który generalnie nie musi posiadać w tej dziedzinie żadnego przygotowania.

Podobnie jak zwykłe skoki spadochronowe, w tandemie skacze się z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku jest tutaj bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy czas trwania swobodnego spadania. Terminem tym określa się spadanie bez otwartej czaszy spadochronowej, dlatego odbywa się ono z maksymalną prędkością, nawet 200 kilometrów na godzinę. To dla wielu najbardziej emocjonujący, magiczny moment całego skoku, gdy adrenalina jest na najwyższym poziomie. Nie można go opisać słowami i po prostu trzeba go przeżyć samemu – tandem jest najlepszym do tego sposobem.
Po uzyskaniu odpowiedniego pułapu, pilot otwiera spadochron, a potem następuje parę minut opadania w kierunku lądowiska – można wtedy już na spokojnie podziwiać widoki z niecodziennej perspektywy. Nie trzeba obawiać się także o lądowanie, które jest miękkie i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka.

Gdzie można skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Ceny skoków spadochronowych w tandemie wcale nie wiążą się z bardzo wysokimi wydatkami – zwykle trzeba przygotować się na koszt rzędu 500-700 złotych. Może wydawać się, że jest to spora suma, ale tak naprawdę, biorąc pod uwagę całe to wydarzenie oraz towarzyszące mu emocje, warto się na nie zdecydować.

Cały skok może być dodatkowo zarejestrowany na filmie oraz fotografiach. Jest to dodatkowy koszt około 200-300 złotych, ale warto się na niego zdecydować, ponieważ dzięki niemu można otrzymać wspaniałą pamiątkę na lata ze swojego wyczynu.

Jeżeli szukasz dobrego ośrodka, z którym można by skoczyć w tandemie, wybierz Skydive.pl – certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego, którego siedziba znajduje się na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Oprócz tej lokalizacji organizuje skoki tandemowe także w Gliwicach, Przasnyszu oraz w Pruszczu Gdańskim.

Wstecz