MATERIAŁ PR Komunikaty

Seksolatki. Jak rozmawiać z młodzieżą o seksie? - premiera książki i spotkanie autorskie

Spotkanie odbędzie się 6 czerwca o godzinie 18:30 w restauracji Pies Czy Suka w Warszawie.

Jak rozmawiać z nastolatkami o seksie? Czym jest asertywność seksualna? Czy da się określić normy seksualne? W jaki sposób mówić o pornografii? Jak ustrzec się przed cyberprzemocą? To tylko kilka z wielu tematów, które będą poruszane podczas spotkania autorskiego z okazji premiery książki Izabeli Jąderek „Seksolatki. Jak rozmawiać z młodzieżą o seksie?” wydanej nakładem wydawnictwa PWN. Spotkanie poprowadzi Dellfina Dellert, dziennikarka związana z lifestylowymi serwisami portalu gazeta.pl, life coach, specjalizująca się w obszarze związków i relacji, autorka programów “Seks w małym mieście”, "Naga Prawda", "3 minuty", czy "Nieporadnik damsko-męski".

Rozwój seksualny zaczyna się od urodzenia i trwa przez całe życie, a w okresie dojrzewania w życiu każdego człowieka zachodzą najintensywniejsze zmiany. Jest to czas, gdy nastolatki poznają swoje ciało, uczą się umiejętnie wyrażać potrzeby i w sposób odpowiedzialny kształtować relacje partnerskie. Wymagają wtedy edukacji na wysokim poziomie i odpowiednich wzorców.

Opiekunowie powinni być dobrze przygotowani do rozmów o seksualności. Tymczasem wielu rodziców skarży się, że nie umie rozmawiać z młodzieżą na temat seksu, ponieważ nikt ich tego wcześniej nie nauczył.

Nauczyciele rozkładają ręce ograniczeni programem, który nie uwzględnia większości tematów związanych z seksualnością.

Książka autorstwa Izabeli Jąderek, psycholożki i seksuolożki oraz trenerki umiejętności psychospołecznych z Uniwersytetu SWPS to odpowiedź na ich potrzeby. Rzetelnie, otwarcie i bez pruderii wyjaśnia, jak prawidłowo wspierać rozwój seksualny młodzieży.Więcej: https://www.facebook.com/events/1025750044176856/

Wstecz