MATERIAŁ PR Wieści

Rusza pierwsza Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie

W stolicy rusza pierwsza Szkoła Psychoterapii, której absolwenci będą mogli się ubiegać o międzynarodowy certyfikat EAGT (European Association for Gestalt Therapy) uprawniający do wykonywania zawodu psychoterapeuty.

Nauka w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie obejmuje doświadczeniowe warsztaty, zajęcia teoretyczne, metodologiczne oraz superwizje prowadzone przez doświadczoną kadrę trenerów. Limit miejsc na rok „0” wynosi 12 osób. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to przełom października i listopada tego roku.

Jako pierwsi w Warszawie dajemy możliwość osobom chcącym wykonywać zawód psychoterapeuty odbycia programu zgodnego z wymaganiami EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz EAP (European Association for Psychotherapy). 4-letnia nauka  obejmuje całościowy program szkolenia, który daje pełne kompetencje w zawodzie psychoterapeuty. Elementem, który nas wyróżnia, jest możliwość praktycznej pracy z klientami. Z reguły studenci szkół psychoterapii otrzymują tylko podstawę programową i treningi, natomiast ogromną barierą dla nich jest zdobycie doświadczenia zawodowego. W związku z tym, że posiadamy Centrum Psychoterapii Vide, umożliwiamy naszym studentom rozpoczęcie praktyki jako terapeuta – mówi Krzysztof Drewicz, współwłaściciel i założyciel Szkoły Psychoterapii Gestalt w Warszawie.

4-letnie studia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie obejmują doświadczeniowe warsztaty, wykłady oraz superwizje. Jest to kompleksowy program systematycznego, opartego na doświadczaniu siebie i przekraczaniu swoich granic, stawania się świadomym, kreatywnym i odpowiedzialnym terapeutą Gestalt. Pierwszym etapem nauki jest rok „0” obejmujący program rozwoju osobistego w ujęciu Gestalt oraz przygotowujący do udziału w 3-letnim programie nabywania kompetencji w zakresie psychoterapii Gestalt. Kadrę Szkoły tworzą doświadczenie trenerzy, m.in. Tomasz Rebeta, Jolanta Czernek, dr Marzena Śniarowska-Tlatlik,oraz Tomasz Maryńczak.

Pierwsze zajęcia, które rozpocznie grupa 12 studentów, są zaplanowane na przełom października i listopada br. Będą odbywać się raz w miesiącu, w formie zjazdów od piątku do niedzieli. Dodatkowo dla studentów z innych miast oraz chętnych z Warszawy Szkoła przygotowała możliwość bezpłatnych noclegów. Zajęcia będą odbywać się przy ul. Wernyhory 14a w Warszawie.

Uczestnikiem Szkoły Psychoterapii w Warszawie może zostać każda osoba, która posiada wykształcenie co najmniej licencjackie  i chce rozwijać się w kierunku psychoterapii. Co ważne, nie musi mieć specjalistycznego przygotowania ani dyplomu psychologa czy pedagoga. Nabór na pierwszy rok „0” już trwa. Wystarczy przesłać swoje CV na adres recepcja@szkolagestalt.pl lub wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.szkolagestalt.pl/. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Psychoterapia Gestalt to jeden z najbardziej charakterystycznych i najmocniej rozwijających się współcześnie nurtów psychoterapeutycznych. Celem psychoterapii Gestalt jest poszerzanie świadomości - w celu lepszego rozumienia siebie, przekraczania ograniczeń, integracji myśli i emocji, doświadczania siebie w pełni. Świadomość umożliwia branie odpowiedzialności za swoje życie i podejmowane takich działań, które są zgodne autentycznymi potrzebami, dają poczucie wolności i samorealizacji.

Szczegółowe informacje o Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, zasadach naboru i programie studiów znajdują się pod adresem: http://www.szkolagestalt.pl/. Organizatorem Szkoły Psychoterapii Gestalt jest Centrum Psychoterapii Vide oferujące pomoc psychoterapeutów w zakresie m.in. terapii indywidualnej, małżeńskiej młodzieżowej czy uzależnień.

***

Centrum Psychoterapii Vide zostało założone w 2015 roku. Tworzy je zespół ponad 19 psychoterapeutów posiadających wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie zawodowe, którzy udzielają klientom profesjonalnej pomocy psychologicznej oraz psychoterapii o ludzkiej twarzy. Centrum oferuje pomoc w zakresie: terapii indywidualnej, małżeńskiej/par, młodzieżowej jak również seksuologicznej oraz uzależnień.

Misją Centrum Psychoterapii Vide jest pomaganie osobom oraz ich rodzinom zmagającym się z problemami natury psychicznej. Dodatkowo, Centrum poprzez dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem organizuje staże terapeutyczne dla młodych psychologów.

Więcej informacji: http://www.centrumvide.pl/.

Wstecz