Wydarzenia

"Rewolucja w psychoterapii? Nowe idee, badania i praktyka"

- to hasło II międzynarodowej konferencji naukowo-szkoleniowej, która odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Warszawie.

Rewolucja w psychoterapii? Nowe idee, badania i praktyka to hasło II międzynarodowej konferencji naukowo- szkoleniowej, która odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Warszawie. Celem konferencji jest dyskusja o tym, na czym polega w ostatnich latach rewolucja w psychoterapii. Wśród prelegentów znajdują się światowej sławy naukowcy, psychoterapeuci i badacze mówiący o nowych ideach i badaniach oraz o ich przełożeniu na codzienną praktykę kliniczną.

Najwybitniejsi przedstawiciele refleksji badawczej nad psychoterapią, uczeni i klinicyści będą rozmawiali o tym, jak odkrycia neuronauki zmieniają rozumienie świadomości i nieświadomości, psychopatologii i kierunki oddziaływań psychoterapeutycznych. Ze swoimi wykładami wystąpią: prof. Mark Solms- psychoanalityk i neurobadacz, jeden z twórców i czołowych przedstawicieli neuropsychoanalizy, szef Wydziału Neuropsychologii na Uniwersytecie w Cape Town, RPA, przewodniczy Centrum Neuropsychoanalizy przy Nowojorskim Instytucie Psychoanalitycznym („Pamiętanie i powtarzanie - lekcje płynące z i dla neuronauki")

Nancy Andreasen- szefowa Wydziału Psychiatrii na Uniwersytecie Medycznym w Iowa(„Pacjent jako osoba - poza psychofarmakologią"), prof. Jonathan Shedler- psycholog i psychoterapeuta z Uniwersytetu Medycznego w Colorado, przez wiele lat dyrektor oddziału psychiatrycznego dla pacjentów ambulatoryjnych w szpitalu uniwersyteckim w Colorado („Skuteczność psychoterapii psychodynamicznej - leczenie rozmową w erze praktyki opartej na dowodach") oraz Patricia Coughlin- psycholog, badaczka i psychoterapeutka, ceniona i znana na świecie przedstawicielka i nauczycielka Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej (ISTDP) („Praca nad głęboką zmianą w Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej. 6 zasad dynamiki mózgu i ich zastosowanie w pracy klinicznej").Przed konferencją, 9 czerwca, prof. Shedler poprowadzi warsztat pt. „Leczenie trudnego pacjenta – osobowość jako kierunkowskaz dla skutecznej psychoterapii”.

Patronat medialny: „Charaktery”. Więcej: psychoterapiaszkolenia.pl

 

Wstecz