MATERIAŁ PR Komunikaty

"Przyjaźń czy kochanie?"

Brawurowa ekranizacja książki Jane Austen, jednej z najpopularniejszych autorek powieści romantycznych pojawi się na ekranach kin już 24 czerwca.

Jane Austen to rzadki przypadek autorki, która zdobyła uznanie wielkiej części znawców literatury i krytyki, a przy tym cieszy się wciąż oszałamiającą popularnością, umacnianą przez lata także dzięki udanym adaptacjom filmowym. Każda z jej słynnych powieści została wielokrotnie przeniesiona na duży i mały ekran, począwszy od telewizyjnej adaptacji "Dumy i uprzedzenia" z 1938 roku. Jednak wczesny utwór Austen "Lady Susan" dopiero teraz doczekał się ekranizacji. Powstał prawdopodobnie w latach 90. XVIII wieku, lecz został opublikowany dopiero w 1871 roku. Po tę powieść epistolarną sięgnął ceniony reżyser kina niezależnego, a także scenarzysta, Whit Stillman ("Barcelona"). Filmowi nadał tytuł "Przyjaźń czy kochanie?"

"Przyjaźń czy kochanie?" to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii. Piękna wdowa Lady Susan Vernon ( w tej roli Kate Beckinsale) przyjeżdża do rezydencji swoich teściów, aby przeczekać plotkarską burzę, której jest bohaterką. Mając opanowaną do perfekcji sztukę uwodzenia, planuje znaleźć odpowiednią partię nie tylko dla swojej pięknej córki, ale i dla siebie. O pomoc zwraca się do swej przyjaciółki Alice, jednak dwóch niezwykle przystojnych i przebiegłych zalotników pokrzyżuje jej plany.

Zobacz zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=g6YO9NmnN2Q

Oprac. na podst. informacji prasowych dystrybutora

 

Wstecz