MATERIAŁ PR Komunikaty

Przestrzeń, która inspiruje, motywuje i rozwija

Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń potrafi inspirować i pobudzać do działania. Podpowiadamy, w jaki sposób zaangażować wnętrze mieszkania aby sprzyjało osiąganiu określonych celów.

Zarówno nasze samopoczucie, jak i nabywane z czasem umiejętności, są w dużym stopniu uzależnione od otoczenia w jakim przebywamy. Pod pojęciem „otoczenia” kryją się zarówno doskonale znane Ci ulice miasta, które przemierzasz niemalże każdego dnia, przestrzeń stanowiąca miejsca pracy, jak i Twój własny dom. I chociaż nie mamy większego wpływu na to, w jaki sposób będą prezentowały się ulice miasta, czy wystrój biura, to jednak wyłącznie od nas zależy to jaki wpływ na nasze samopoczucie będzie wywierać przestrzeń domu bądź mieszkania.

Za pewnością zauważyłeś, że istnieją miejsca, w których przebywanie działa na Ciebie uspokajająco lub wręcz odwrotnie – wprawia w stan lekkiej irytacji. W istocie zarówno dobór barw, jak i wyposażenia znajdującego się w danym miejscu, w widoczny sposób wypływa na samopoczucie przebywających w nim osób.

Dawniej ściany większości domu ozdabiały zazwyczaj obrazy przedstawiające martwą naturę, elementy krajobrazu czy też sceny z życia codziennego. Wydawać by się mogło, że nie odgrywały one większej roli w życiu mieszkańców takiej przestrzeni. Czy na pewno? Jak się okazuje niemal każdy elementy wyposażenia, który z założenia ma pełnić wyłącznie rolę dekoracji, wpływa na nasze samopoczucie a także motywację czy samorozwój.Kolor, zapach, obraz – nasze zmysły w każdym momencie dnia reagują na sygnały które wysyła nam otoczenie. Miejsca mroczne, pozbawione dopływu światła słonecznego, mogą wywoływać uczucie niepokoju, a niekiedy nawet strachu. Z kolei przestrzeń doświetlona i pełna pozytywnych akcentów, jest w stanie skutecznie podnieść na duchu, poprawić nastrój, a nawet inspirować do działania. W związku z tym, warto zadbać o to aby wnętrze domu wypełnione było motywami, które zagwarantują Ci dobre samopoczucie. Jeśli na przykład wykonujesz bardzo odpowiedzialną i stresującą pracę, Twoim sprzymierzeńcem będą ciepłe, łagodne kolory i atrybuty siły takie jak choćby drzewo, kamień czy woda.

Łatwym i szybkim sposobem na korzystną aranżację wnętrza mogą być obrazy na ścianę z kolekcji Fotografii Dekoracyjnej. Te unikatowe obrazy nie tylko umożliwią stworzenie wyjątkowej atmosfery - one będą w stanie zaspokoić zarówno Twoje potrzeby emocjonalne, jak i przyczynić się do osiągnięcia postawionych sobie celów. Brzmi banalnie? Być może, jednak w praktyce to właśnie odpowiednie bodźce są motorem samorozwoju.Przykładowo - jeśli tuż po przebudzeniu Twój wzrok padnie na obraz przedstawiający alejkę w parku i biegnącą po nim osobę, to szansa na to, że zdecydujesz się na poranny jogging jest o wiele wyższa niż w przypadku, gdy po obudzeniu skierujesz swoją uwagę na zdjęcie ilustrujące obfite śniadanie. Pójdźmy o krok dalej: jeśli właśnie pracujesz nad siłą swego charakteru to szybciej osiągniesz cel otaczając się atrybutami siły - obraz z wizerunkiem dębu, nie tylko będzie motywował i przypominał Ci o celu, ale przede wszystkim właściwa energia zagości na co dzień w Twojej przestrzeni.

Wykorzystując przytoczony schemat jesteśmy w stanie łatwo stworzyć dla siebie warunki rozwoju sprzyjające osiągnięciu postawionych celów. Otoczenie się obrazami, które będą wywierały na nas uspokajający wpływ, ułatwi radzenie sobie ze stresem. Wnętrze ozdobione zdjęciami ilustrującymi krajobrazy odległych zakątków świata, skutecznie zmotywuje do odbycia dawno planowanych podróży albo metaforycznie pomoże nam w postrzeganiu świata z szerszej perspektywy. Oryginalne obrazy z kolekcji fotografii dekoracyjnej znajdziesz w ofercie sklepu fotografiadekoracyjna.plPoruszając temat fotografii dekoracyjnej nie sposób nie wspomnieć o tym, co charakterystyczne dla wspomnianej dziedziny sztuki, czyli niezwykle wysokich walorach estetycznych. Ten typ obrazów cechuje bowiem oryginalne i niewymuszone piękno. Dlatego też fotografia dekoracyjna stanowi jeden z godnych polecenia prezentów dla bliskiej osoby. Znając upodobania oraz cele rodziny czy przyjaciół, jesteśmy w stanie obdarować ich obrazem, który nie tylko pomoże w osiągnięciu konkretnych rezultatów - ale i sam w sobie stanie się estetyczną ucztą.

 

Wstecz