(red) Wydarzenia

Premiery psychologiczne

Kino Pod Baranami zaprasza na spotkanie w ramach Premier psychologicznych, nowego cyklu pokazów filmowych, prowokujących do dyskusji o kondycji psychicznej człowieka. Wydarzenie odbędzie się 16 lutego o godzinie 18.00.

W programie pokaz filmu Niemiłość - nominowanego do Oscara poruszającego dramatu Andrieja Zwiagincewa.

Niemiłość autorstwa jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów Andrieja Zwiagincewa to obraz bezwzględnej walki między małżonkami, którzy zamiast zadbać o dobro swojego 12-letniego syna Aloszy, jakby zapomnieli o jego istnieniu. W swoim najnowszym filmie twórca Lewiatana przygląda się pojedynczej rodzinie, żeby z pomocą ich losów ponownie zaprezentować publiczności szerszy obraz rosyjskiego społeczeństwa, w przejmujący sposób ukazując konsekwencje pogoni za sukcesem i nieosiągalnym, mitycznym szczęściem.

Niemiłość nominowano w tym roku do Złotego Globu, film zyskał również uznanie m.in. na festiwalu filmowym w Cannes w 2017 roku, gdzie otrzymał Nagrodę Jury. Już za kilka tygodni produkcja Zwiagincewa będzie walczyć o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - studentki V roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzące filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to nowy cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

BILETY: 22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)
Patron medialny: „Charaktery”.

Więcej: www.facebook.com/events/1256164804527359

 

 

 

Wstecz