(red) Wydarzenia

Premiery psychologiczne

Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Premier psychologicznych, nowego cyklu pokazów filmowych, prowokujących do dyskusji o kondycji psychicznej człowieka. Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia o godzinie 20.15.

W programie pokaz nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem i nominowanego do Oscara filmu Dusza i ciało w reżyserii Ildikó Enyedi.

Dusza i ciało  cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi opowiada o rodzącym się uczuciu pomiędzy dwojgiem zamkniętych w sobie outsiderów. To oryginalna historia miłosna, rozgrywająca się gdzieś pomiędzy jawą a snem, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji. Krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski nazwał film zjawiskowym poematem o miłości niemożliwej.

Podczas festiwalu w Berlinie w 2017 roku dzieło Enyedi uhonorowano m.in. Złotym Niedźwiedziem dla najlepszego filmu oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego. Występująca w głównej roli Alexandra Borbély zdobyła statuetkę dla najlepszej aktorki podczas rozdania Europejskich Nagród Filmowych. Jury zeszłorocznej edycji festiwalu Camerimage doceniło również wyjątkową stronę wizualną filmu. Autor zdjęć Máté Herbai otrzymał Złotą Żabę dla najlepszego operatora. Dusza i ciało ma również szansę zdobyć Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego podczas tegorocznego rozdania nagród Akademii.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - studentki V roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzące filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to nowy cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

BILETY: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 14 zł (senior)


Patron medialny: „Charaktery”.


Więcej: www.facebook.com/events/1256164804527359

Wstecz