(red) Wydarzenia

Premiery psychologiczne

Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach Premier psychologicznych, nowego cyklu pokazów filmowych, prowokujących do dyskusji o kondycji psychicznej człowieka. Wydarzenie odbędzie się 23 października o godzinie 18.00.

W programie pokaz nagrodzonego na tegorocznym Berlinale filmu „Ana, mon amour” autorstwa rumuńskiego reżysera Cãlina Petera Netzera.

„Ana, mon amour” to wybitny dramat psychologiczny Cãlina Petera Netzera, jednego z najciekawszych reżyserów rumuńskiej nowej fali. Opowiada o cierpiącej na ataki paniki młodej dziewczynie, która zakochuje się z wzajemnością w koledze ze studiów. Zdobywca Złotego Niedźwiedzia za Pozycję dziecka, przedstawia losy bohaterów w formie dalekiej od klasycznej narracji. Struktura filmu odwzorowuje terapeutyczny seans, którego porządku nie wyznacza ciąg przyczynowo-skutkowy, tylko psychoanalityczna logika skojarzeń i emocji. W rolach głównych wystąpili Diana Cavallioti oraz debiutujący na ekranie Mircea Postelnicu. Film zrealizowano na podstawie głośnej powieści Cezara Paula-Badescu, który jest również współautorem scenariusza.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - studentki V roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzące filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to nowy cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

BILETY: 12,90 zł

Patron medialny: „Charaktery”.

Więcej: www.kinopodbaranami.pl/wydarzenie.php?evnt_id=3355

Wstecz