MATERIAŁ PR Styl życia

Prawdziwe last minute - jak je znaleźć


Wakacje last minute są doskonałym sposobem, by za niewielką kwotę wyjechać na upragnione wakacje. Oferta na ostatnią chwilę jest kierowana do wszystkich osób, które są skłonne wykupić wycieczkę z terminem rozpoczęcia w ciągu kilku nadchodzących dni. Jak szukać prawdziwych ofert last minute?
 
Last minute, czyli wakacje kupione na dzień przed wylotem

Termin last minute często bywa nadużywany przez biura podróży. W ramach ofert tego typu nierzadko sprzedawane są wycieczki, które rozpoczynają się za miesiąc lub później. Ich cena jest podobna do regularnej, a niekiedy taka sama lub wyższa. Jeżeli chce się skorzystać z prawdziwego last minute, należy liczyć się z tym, że wylot odbędzie się w ciągu najbliższych dni, a czasem i godzin.

Oferta last minute w takich przypadkach pozwala zaoszczędzić nawet połowę początkowej ceny wycieczki. Na stronach takich jak http://dreamtours.pl/last-minute można natrafić na tanie wyjazdy w każdy zakątek świata. Ich niski koszt wynika z faktu, iż turysta zrezygnował z wykupionego wcześniej wyjazdu -  zaliczka na wycieczkę została zatrzymana przez biuro podróży, które następnie chce ponownie sprzedać wyjazd za niższą, zachęcającą cenę. Pomimo znacznego obniżenia ceny, agencja turystyczna nadal zarabia, gdyż pobrała już kilkaset złotych zaliczki, a następnie otrzymała zapłatę za wczasy wykupione last minute.

Niekiedy oferty last minute na http://dreamtours.pl/ można wykupić w mniej obleganych hotelach i kierunkach, które nieco straciły na popularności. Zdarza się, że biurom podróży nie uda się sprzedać wszystkich miejsc na wycieczkach. Gdy zbliża się termin wyjazdu, biura próbują przynajmniej zniwelować straty, proponując tanie wakacje na dzień lub dwa przed wyjazdem.
 
Jak szukać ofert last minute?

Zakup wczasów last minute to propozycja dla osób, które w każdej chwili są skłonne zmienić wakacyjne plany. Gdy rozpoczyna się urlop, warto spakować walizkę i przygotować wszystkie dokumenty potrzebne do ewentualnej podróży (paszport, dowód osobisty, potwierdzenia ubezpieczenia, wizę itp.). Następnie należy nawet kilka razy dziennie przeglądać strony internetowe biur podróży i obserwować pojawiające się wczasy, np. na stronie http://dreamtours.pl/all-inclusive. Jeżeli trafi się na interesującą propozycję, bezzwłocznie powinno się ją zarezerwować i pokryć koszt wycieczki. Następnego dnia można już jechać na lotnisko i wsiąść do samolotu odlatującego w wybranym kierunku świata. W ten sposób wakacje są spontaniczne i do ostatniej chwili są prawdziwą niespodzianką dla wszystkich uczestników wyjazdu.
 

Wstecz