MATERIAŁ PR Komunikaty

Praca terapeutyczna z bulimią i anoreksją - szkolenie

fot. Tuned_In/istockphoto

Na jakiej podstawie diagnozuje się zaburzenia odżywiania, jak postępować z osobami cierpiącymi z tego powodu i ich bliskimi, kiedy należy skierować klienta do specjalistycznego ośrodka czy szpitala?

10 czerwca w krakowskim Instytucie Gestalt rozpoczyna się szkolenie dla terapeutów dedykowane temu zagadnieniu.

Program kursu obejmuje szeroką problematykę zaburzeń jedzenia, włączając zagadnienia związane z terapią całej rodziny, procedurami kierowania klientów do specjalistycznych ośrodków i szpitali, etycznymi i prawnymi aspektami pracy z osobami z zaburzeniami jedzenia, jak też z przekazami społecznymi i modą w sferze odżywiania. Uczestnicy zdobywają wiedzę, którą w pełni wykorzystają w swojej praktyce terapeutycznej.

Poznają sposoby pracy z osobami z zaburzeniami jedzenia zarówno w terapii systemowej i analitycznej, jak też zakres możliwości terapii Gestalt w tym obszarze. Bulimia i anoreksja zostaną podczas kursu przedstawione z wielu perspektyw - jako choroby mające swoje przyczyny i konsekwencje w wymiarze biologicznym, psychicznym, rodzinnym i społecznym. Taka całościowa charakterystyka problemu umożliwia jego lepsze zrozumienie, a co za tym idzie - skuteczną terapię.

Kurs odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w siedzibie Instytutu Gestalt w Krakowie. Przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych psychoterapeutów.

Więcej informacji i zgłoszenia:
http://instytutgestalt.pl/szkolenia/praca-terapeutyczna-z-bulimia-i-anoreksja/


Wstecz