(red) Komunikaty

„Pokot” – konkurs!

Dla wielbicieli dobrego kina mamy 10 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu „Pokot”, który odbędzie się 23 lutego o godzinie 20:00 w warszawskim kinie Wisła.

Janina Duszejko (w tej roli Agnieszka Mandat), główna bohaterka najnowszego filmu Agnieszki Holland „Pokot”, to emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka, samotnie mieszkająca w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze, gdyż jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to odciski racic saren. Policja szuka sprawcy, ale Duszejko, widząc jej niemoc, rozpoczyna swoje własne śledztwo, które poprowadzi ją do zaskakujących wniosków.

„Pokot” jest adaptacją powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, która
 odniosła duży sukces artystyczny i wydawniczy w Polsce i za granicą. Pisarka stworzyła scenariusz wspólnie z Agnieszką Holland. „Postać Duszejko poprowadzi nas przez krajobraz, gdzie uroda natury i ludzka przyjaźń mieszają się z błotem, korupcją, okrucieństwem, głupotą i krwią. W filmie tym nie ma żadnego moralizatorstwa ani prostego morału. Konwencje się mieszają, miesza się rzeczywistość i wyobrażenie” - pisze o produkcji reżyserka.

W rolach głównych zobaczymy między innymi: Agnieszkę Mandat, Jakuba Gierszała, Wiktora Zborowskiego i Patricię Volny. W pozostałych rolach: Miroslav Krobot, Borys Szyc, Tomasz Kot, Andrzej Grabowski, Katarzyna Herman, Marcin Bosak, Andrzej Konopka.

Film miał swoją światową premierę na 67 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W polskich kinach pojawi się 24 lutego.

Dla 10 pierwszych osób, które wyślą wiadomość na adres katarzyna.moskal@charaktery.com.pl, podając w niej swoje imię i nazwisko, mamy podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu, który odbędzie się 23 lutego o godzinie 20:00 w warszawskim kinie Wisła. W temacie wiadomości należy wpisać słowo „film”.

Opracowano na pdst. informacji prasowych dystrybutora.

Zobacz zwiastun filmu

Wstecz