(red)

Płytowy Przekładaniec

Płytowy Przekładaniec - zaprasza Jowita Dziedzic-Golec

Zapraszamy do wysłuchania płytowego przekładańca przygotowanego przez Jowitę Dziedzic-Golec

Willie Nelson – niezwykle barwna postać, jedna z ikon muzyki country. Mimo szacownego wieku (w kwietniu będzie świętował 83. wiosnę) wciąż zaskakuje. Na swoim najnowszym albumie śpiewa hity autorstwa braci Iry i George’a Gershwinów. Robi to oczywiście w jedyny w swoim rodzaju sposób. Taki, na który może sobie pozwolić tylko artysta z naprawdę imponującym bagażem życiowych i muzycznych doświadczeń. „Summertime – Willie Nelson Sings Gershwin” to swingujący i bardzo nastrojowy album. Dla każdego. 

Śpiew najwyższej próby, choć zupełnie innego rodzaju, proponuje nam też Simone Kermes.  Słynąca z wyjątkowego temperamentu i obdarzona rzadkim rodzajem głosu (sopranem dramatyczno-koloraturowym) niemiecka gwiazda muzyki wokalnej prowadzi nas tym razem przez pełne miłości utwory epoki renesansu i baroku. Na płycie „LOVE” usłyszymy zatem dzieła m.in. Monteverdiego, Purcella, Maruli i Dowlanda. Szlachetne aranżacje, kunsztowne wykonanie. Krążek, w którym zakocha się na pewno niejeden miłośnik pięknego śpiewu. 

I jeszcze równie śpiewne brzmienie wiolonczeli. Gra na niej Christian-Pierre La Marca, jeden z najbardziej utalentowanych francuskich wiolonczelistów młodego pokolenia. Artysta nagrał 17 popularnych utworów sakralnych. Album zatytułowany „Cantus” idealnie dopełnia udział kontratenora o anielskim głosie. Philippe Jaroussky z towarzyszeniem wiolonczeli w „Panis Angelicus” to prawdziwa muzyczna uczta. 

Polecam!

 Jowita Dziedzic-Golec RMF Classic  


Wstecz