Wydarzenia

Piknik rodzinny „Odczarowanie hospicjum”

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaprasza na piknik rodzinny „Odczarowanie hospicjum”, który odbędzie się 11 czerwca (sobota) w godz. 11-17 na terenie zielonym przy ul. Pileckiego 105 w Warszawie.

Zamysłem wydarzenia jest zmiana postrzegania hospicjum jako miejsca pełnego smutku. Piknik ma pokazać społeczeństwu, że hospicjum to miejsce gdzie nadal trwa życie, które pracownicy i wolontariusze wypełniają ciepłem, empatią i rodzinną atmosferą.

Wydarzenie charytatywnie współtworzą artyści, osoby prywatne oraz firmy. Podczas pikniku odwiedzający będą mogli nieodpłatnie uczestniczyć w wielu atrakcjach. Na scenie pojawi się m.in. Magik Markus, Marcelina Kopyt, SQER Dance, Singin’ Warsaw Project, Teatr Katarynka, Piwnica na Wójtowskiej. Niecodziennymi gośćmi pikniku będą panie Joanna Pach-Żbikowska oraz pani Agnieszka Kunikowska, profesjonalnie zajmujące się dubbingiem.

Dzieci będą mogły zaznać szeregu atrakcji: zrobić zdjęcie w Fotobudce, malować na szkle, wziąć udział w zawodach sprawnościowych i zabawach sensorycznych, stworzyć twórcze budowle z kloców lego. Dorośli zaś posmakują m.in. potraw kuchni indyjskiej, włoskiej oraz produktów z grilla.

Fundacja Hospicjum rocznie opiekuje się około 3200 pacjentów (2200 w ramach hospicjum domowego, 1000 w hospicjum stacjonarny). Swój cel statutowy realizuje w dużym stopniu dzięki pomocy darczyńców: indywidualnych i firm.

Więcej szczegółów pod adresem: http://www.fho.org.pl/

Wstecz